Citu valstu pieredze liecina, ka tērpiem olimpiskajās spēlēs nav obligāti jābūt karoga krāsās, skaidroja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Piemēram, 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs Vācijas izlases forma nebija saistīta ar karoga krāsām - sievietes ģērbās rozā toņos, vīrieši - zilos. Arī 2010. gada Vankūveras ziemas spēlēs vāciešiem tērpi bija citās krāsās. «Ja mēs asociējamies tikai ar krāsām, tad ne vienmēr var pateikt, no kuras valsts sportisti ir. Šī gada formas tērpus veidojām tādus, lai Latvija tiktu atpazīta, kad tā iesoļo olimpiskajā stadionā,» sacīja Ž. Tikmers.
Dzeltenā krāsa izvēlēta, jo tā simbolizē fizisko spēku, pieredzi, intelektu un zināšanas un asociējas ar Latvijas tautas zeltu - dzintaru. Savukārt brūnā krāsa ir zemes krāsa. Tā simbolizē vienotību, uzticību, pārliecību un ticību saviem spēkiem, skaidroja dizaina koncepta autors Gvido Zālītis. Viņš arī uzsvēra, ka dzeltenā krāsa ir ļoti laba pamanāma. Arī tērpu skiču autore Natālija Jansone dzelteno krāsu saista ar sauli un zeltu, bet brūno - ar zemi un rupjmaizi. «Mūsu karoga krāsu nianses var sajaukt, piemēram, ar austriešu karogu. Man liekas, ka brūnā un dzeltenā krāsa būs daudz redzamāka un pamanāmāka, un šajās krāsās ir apslēpts daudz no mūsu tautiskā. Daudzos Latvijas tautastērpos ir iekļautas šīs krāsas,» skaidroja N. Jansone.
Papildus krāsu salikumiem apģērbos simboliski būs iestrādāti arī pieci Latvijas ainavas elementi - ūdens, meži, lauki, saule un cilvēki. Pēc G. Zālīša teiktā, simboli pozitīvi varētu ietekmēt sportistu sniegumu.
Šonedēļ LOK plāno izziņot vēl trīs iepirkumus parādes apģērbam, ikdienas tērpiem un apaviem, kuros var piedalīties arī Latvijas ražotāji. Konkursā par silto apģērbu iegādi gan uzvarējis Somijas uzņēmums Halti Oy, iegūstot tiesības piegādāt apģērbus par 150 tūkstošiem latu. Tomēr šis iepirkums jau izraisījis aizdomas, ka konkurss bijis formāls, jo LOK iepirkuma specifikācijā attēli ir ļoti līdzīgi konkursa uzvarētāja jaunākā ziemas preču kataloga piedāvājumam. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisija pat vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Iepirkumu uzraudzības birojā ar lūgumu vērtēt LOK amatpersonu rīcību Latvijas olimpiešu tērpu iepirkumā. Pārkāpumi iepirkumā gan pagaidām nav saskatīti.