Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Sofijā viss pašu rokās

Izšķirošajā FIBA Eiropas kausa otrā posma grupu turnīra kārtā Ventspils basketbolisti var izcīnīt gan pirmo vietu grupā, gan palikt trešie un nekvalificēties ceturtdaļfinālam. Uzvara pār Lukoil Academic nodrošinās dalību izslēgšanas turnīrā, bet zaudējuma gadījumā būs jācer uz grupas līderu Antverpenes Giants panākumu Čehijā. Tiešraide no Sofijas trešdien pulksten 18.30 Best4Sport TV kanālā.

Pirms pēdējās kārtas BK Ventspils pretinieki Lukoil Academic jau zaudējuši izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, taču savu skatītāju priekšā gribēs ar troksni aizcirst Eirokausu durvis un, iespējams, atstāt aiz tām arī kurzemniekus. Pirms trijām nedēļām Ventspilī mājinieki atguvās pēc pasīvā pirmā puslaika un atspēlēja 15 punktu deficītu, pieveicot bulgārus ar 77:69.

Diemžēl nestabilais sniegums šosezon jau ne reizi vien sagādājis liekas problēmas Kārļa Muižnieka vadītajai komandai. Arī iepriekšējā Eiropas kausa kārtā, kad ar otrā puslaika varoņdarbiem nepietika, lai līdz galam atgūtu 18 punktu starpību Antverpenē un pēdējo spēli sagaidītu jau kā grupas uzvarētāji. «Viens no iemesliem, kāpēc nespējam vienmērīgi aizvadīt visu spēli, varētu būt papildu motivācijas trūkums cīnīties visas četrdesmit minūtes. Kāpēc? Par to ir jātiek skaidrībā. It kā visiem ir zināms, ka šajā turnīrā nevienai komandai neklājas viegli, visas grib iekļūt nākamajā kārtā. Viegli nebūs arī pēdējā spēļu dienā. Ne mums, ne citām mūsu grupas komandām,» stabilitātes trūkuma iemesli līdz galam skaidri nav arī BK Ventspils galvenajam trenerim Muižniekam.

Kopš iepriekšējās kārtas Ventspils basketbolisti Latvijas čempionātā paguvuši izrēķināties ar debitantiem no Ogres (102:68), bet Lukoil Academic ar 82:62 izbraukumā pārspēja Bulgārijas čempionāta pastarīti Burgasas Chernomorec. Iespējams, spēles gaitu Sofijā noteiks tas, cik noskaņojušies bulgāri būs cīņai, kas viņiem no turnīra tabulas viedokļa neko neizšķir, taču, cerams, neradīsies šaubas par ventspilnieku vēlmi neatstāt savu likteni beļģu Giants rokās un pacīnīties par uzvaru apakšgrupā, kas dos kaut nelielas priekšrocības ceturtdaļfinālā, kur, starp citu, P grupas komandas jau gaida Francijas Asvel un Izraēlas Maccabi Rand Media.

Pievērs uzmanību

Ventspils uzvarēs grupā, ja gūs panākumu Sofijā, bet Antverpenes Giants piekāpsies čehu Nymburk. Savstarpējās spēlēs pret Giants (bilance 1-1) kurzemniekiem ir labāka gūto un ielaisto punktu attiecība (+15)
Ventspils iekļūs ceturtdaļfinālā kā otrā neatkarīgi no rezultāta Bulgārijā, ja Giants pārspēs čehu Nymburk
Ventspils paliks trešie grupā un netiks ceturtdaļfinālā, ja zaudēs Lukoil Academic, bet Nymburk pieveiks Antverpenes Giants. Savstarpējās spēlēs pret Nymburk (bilance 1-1) čehiem ir labāka gūto un ielaisto punktu attiecība (+21)