Sākti vērienīgi glābšanas darbi, iedzīvotāji aicināti uzturā nelietot artēzisko urbumu ūdeni, viņiem tiek piedāvāts papildu dzeramais ūdens. Savukārt policija sākusi izmeklēšanu, jo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam radušās aizdomas, ka ugunsgrēks izraisīts apzināti.
Mārupītes ūdenim novērota nokrāsa, kā arī jūtama specifiska smaka, vairāki mediju pārstāvji redzējuši mirušas zivis, kā arī bojāgājušas pīles. Valsts vides dienesta Lielrīgas Reģionālās vides pārvaldes pārstāvis Elmārs Jasinskis skaidro, ka, lai gan Mārupes pašvaldība nodrošinājusi Mārupītes bloķēšanu divās vietās, piesārņojums mazākā koncentrācijā nokļuvis arī Māras dīķī. Viņš uzsver, ka patlaban vienīgais, ko var darīt - tas jau sākts -, ir piesārņotā ūdens atsūknēšana, jo, kamēr nav zināmas konkrētas ķīmiskas vielas, kas nokļuvušas Mārupītē, ir grūti likvidēt šo piesārņojumu ar citām metodēm.
Māras dīķa apkārtnē svētdien strādāja Rīgas Pašvaldības policijas un pašvaldības darbinieki, kuri aicināja cilvēkus netuvoties ūdenim. Valsts vides dienests trijās vietās Mārupītē paņēmis ūdens paraugus, kuru pirmie analīžu rezultāti, iespējams, būs zināmi jau šodien. Dienestā šodien notiks arī operatīvā sanāksme, kurā tiks runāts par šī gadījuma seku likvidāciju.
Notikušais nekādi neietekmēs ūdens kvalitāti Rīgas pilsētas centralizētajā ūdensvadā, paudis Rīgas ūdens pārstāvis Arturs Mucenieks. Uzņēmums ūdeni ņem no Rīgas hidroelektrostacijas krātuves.
LETA