«Ja kaut kas notiks, tad tā noteikti būs apvienība, kurā kā galvenās būs reģionālās partijas, reģionālie uzņēmēji un Rīgas uzņēmēji,» teica A. Sausnītis un norādīja, ka tas viss ir tikai tapšanas sākumposmā. Viņš arī uzsvēra, ka tiks veidots kaut kas jauns, kur liela daļa būs jauni, ar politiku nesaistīti cilvēki, profesionāļi savās nozarēs. A. Šlesers šādām aktivitātēm jau izteicis savu atbalstu, taču, visticamāk, viņa loma uzņēmēju apvienošanā ir daudz lielāka. To Dienai apliecināja arī Ventspils uzņēmējs un miljonārs Uldis Pumpurs, kurš ir ne tikai A. Sausnīša biznesa partneris projektā, kas paredz Daugavu izveidot par kuģojamu upi, bet arī A. Šlesera politikas piekritējs.
«Uzņēmējiem ir jābūt kopā ar politiķiem, lai saprastu, kā izvest valsti no krīzes,» pauž U. Pumpurs, kurš piedalījies arī A. Šlesera organizētajās uzņēmēju tikšanās atpūtas centrā Lido. Tiesa, viņš pats par politiķi negrasās kļūt, lai gan pārrunās iesaistījies.
«Šlesers apvieno cilvēkus, kas nav padevušies un gatavi cīnīties,» komentē U. Pumpurs. Citiem Daugavas projekta biznesa partneriem jauno apvienību gan ir rezervēta attieksme. Viens no viņiem ekonomists Uldis Osis noraida, ka būtu saņēmis piedāvājumu un plāno iesaistīties neformāli pieteiktajā uzņēmēju apvienībā. Viņaprāt, uzņēmējam ir jāpaliek par uzņēmēju. Arī Vasilijs Meļņiks, tagad Valsts prezidenta padomnieks un Rīgas Kuģu būvētavas šefs saka, ka politikā neies. «Arī mani ir mēģinājuši iesaistīt, taču neko konkrētu par jauna politiska spēka organizēšanos ar uzņēmējiem priekšgalā dzirdējis neesmu,» atzīst V. Meļņiks. Kā zināms, savu atbalstu A.Šleseram jau paudis pats biznesa brokastu saimnieks Lido īpašnieks Gunārs Ķirsons, taču arī viņš paziņojis, ka paliek biznesā.
Par uzņēmēju steigšanos politikā to pārstāvošās organizācijas gan ir dalītās domās. Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja Elīna Egle to atbalsta: «Ņemot vērā ekonomisko situāciju un publiskā sektora nespēju vadīt procesus šābrīža apstākļos, uzņēmēju iesaistīšanās politikā ir atbalstāma, jo uzņēmēji ir viena no aktīvākajām sabiedrības daļām.» Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja Žanete Jaunzeme-Grende pauž, ka katram tomēr ir sava vieta. «Rietumeiropā politiku veido politiķi, bet uzņēmēji runā ar politiķiem. Pie mums notiek otrādi - uzņēmēji veido partijas un, kļūstot par politiķiem, izsmeļ industriju, ko sauc par budžetu,» norāda Ž. Jaunzeme-Grende.