Uzņēmums Baložu komunālā saimniecība atvienošanas faktu apstiprināja un norādīja, ka citiem daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem tas neērtības neradīšot, jo pakalpojumu var pārtraukt tikai konkrētam dzīvoklim.
Sliežu ielas dzīvokļa iemītniece Žanna uzskata, ka apsaimniekotājs nevēlas vienoties par kompromisu parāda dzēšanai. «Manam tēvam parāds par dzīvokli radās laikā, kad viņš slimoja. Lai palīdzētu tēvam norēķināties par dzīvokli, pie viņa pārcēlos dzīvot es kopā ar vīru un dēlu. Tagad apsaimniekotājs par parādiem atvienojis dzīvoklim kanalizāciju un esam nonākuši nepaskaužamā situācijā, jo normāli dzīvot šajā dzīvoklī nav iespējams. Esam vērsušies Īres valdē un pašvaldības policijā.
Tagad maksājam regulāros rēķinus. Apsaimniekotājs lietu par parādu piedziņu iesniedzis tiesā, bet lietas izskatīšana ieplānota tikai 2013. gadā,» stāsta Žanna. To, ka lieta par parāda (kas izveidojies Sliežu ielas nama dzīvokļa īpašniekam) piedziņu iesniegta tiesā, apstiprina arī apsaimniekotājs SIA SM Serviss.
«Dzīvokļa īpašnieka parāds kopā ar procentiem pārsniedz divus tūkstošus latu. Parāda procenti tiek rēķināti saskaņā ar līgumu. Kanalizācija dzīvoklim noteikti nav atvienota, bet tās savešana kārtībā ir maksas pakalpojums,» situāciju savukārt raksturo SM Servisa lietvede Diāna Savenkova. Kanalizācija ir pamatpakalpojums, ja tas netiek nodrošināts, var vērsties pašvaldībā, norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centra Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Sanita Gertmane. Lai gan tā dzīvokļa īpašnieka intereses neaizstāv. Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta Mājokļu politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Auders norāda, ka dzīvokļa īpašnieka un apsaimniekotāja pienākumi un tiesības jāīsteno saskaņā ar noslēgto līgumu.
«Reizēm dzīvokļa īpašnieki nepamatoti uzskata, ka likums «Par dzīvojamo telpu īri» ir attiecināms arī uz viņiem, bet šis likums attiecas tikai uz dzīvojamās telpas īrnieka un izīrētāja attiecībām, nevis uz dzīvokļa īpašnieka un pārvaldnieka savstarpējām saistībām,» uzsver M. Auders. Ja dzīvokļa īpašniekam konfliktā ar apsaimniekotāju neizdodas panākt vienošanos, tad atliek tikai vērsties tiesā. Arī Īres valdes kompetencē ir īrnieku un namu īpašnieku konflikti, dzīvokļu īpašniekus tā var tikai konsultēt.