«Mēs domājam, ka Gruzijas ģeogrāfiskais novietojums padara to par ideālu vietu pretraķešu aizsardzības radaram, kas būtu vērsts pret Irānu,» senatoru pausto citējis Foreign Policy. Idejas autorus neapmierina Turcijas tirgošanās ar nosacījumiem, ko tā vēlas apmaiņā pret radara uzstādīšanu. Turcija uzstāj, ka nedrīkstētu radara iegūto informāciju nodot Izraēlai, kā arī minēt, ka radars vērsts pret draudiem no Irānas, ar kuru turki pēdējā laikā sākuši ciešu sadarbību.
Tomēr, kā norāda Foreign Policy, maz ticams, ka senatoru plāni īstenosies. Visu sarežģījot tas, ka Gruzija nemaz nav NATO dalībvalsts, turklāt radara izvietošana šajā valstī iedragātu jau tā vārīgās ASV un NATO attiecības ar Krieviju, kuras militārās vienības kopš iebrukuma atrodas Gruzijas separātistu teritorijā.
ASV vēlas saglabāt mierpilnas attiecības ar Krieviju, ko apliecina arī abu pušu parakstītais stratēģiskā bruņojuma samazināšanas līgums START, norāda AP. Sestdien Minhenes drošības konferencē ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs apmainīsies ar līguma ratifikācijas rakstiem, ko ASV uzskata par nozīmīgu garantu pasaules drošībai.