Tāpēc premjers ir devis iespēju iekšlietu ministrei pabeigt iesāktos darbus. Viņas atkāpšanās datums sakrīt ar laiku, kad Saeima vēlēs Valsts prezidentu, ko opozīcija prognozē kā valstības stabilitātei riskantāko brīdi.
Pēc atgriešanās no atvaļinājuma L. Mūrniece atteicās atbildēt uz vairāku žurnālistu jautājumiem, taču otrdienas rītā lasītājus sasniedza žurnāla Privātā Dzīve kārtējais numurs, kuram iekšlietu ministre uzticējusi ne tikai savas pārdomas, bet arī foto no atvaļinājuma Apvienotajos Arābu Emirātos. L. Mūrniece atklāj, ka lēmumu par atlūgumu pieņēmusi minūtes laikā, atrodoties uz kuģa, kad saņēmusi informāciju par vēl diviem policistu aizturēšanas gadījumiem. «Pusstundas laikā atlūgums bija uz galda premjeram, kuram aizsūtīju īsziņu, un tad manam telefonam pazuda zona,» stāsta ministre, kuras telefonam pēc tam esot izlādējusies arī baterija. Kad viņa tikusi nost no kuģa, tālrunī esot bijušas 300 īsziņas. Intervijā PDz ministre runā arī par «pseidovīriešiem», kā viņa nodēvējusi cilvēkus, kas «man dursta duncīšus mugurā - dursta viņi tikai tāpēc, ka esmu sieviete iekšlietu sistēmas vadībā un stiprāka par dažu labu no viņiem». Piemēram, L. Mūrniece minējusi bijušos ministrus Dzintaru Jaundžeikaru, Jāni Ādamsonu, Daini Turlo, kuri medijos bija kritiski izteikušies par ministri. Viņa intervijā arī atklāj, ka «vēl viena vilšanās ir mans draugs Juris Rekšņa», kura viedoklis arī nebija atbalstošs. L. Mūrniece vēl piebilst, ka vilšanos sagādājis arī raidījuma Kas notiek Latvijā? vadītājs Jānis Domburs, «kurš bija izvēlējies ekspertus, kas kā šakāļu bars metās virsū man un policijai».
Kad Diena otrdien apmeklēja Vienotības frakciju, daži kolēģi bija sarūgtināti, ka L. Mūrniece tā vietā, lai demonstrētu gatavību strādāt, turpina cīnīties ar nelabvēļiem. Taču aptaujātie premjera lēmumu vērtē kā pareizu. Frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis un viņa kolēģis Ainars Latkovskis uzsvēra, ka valdībai tiešām nav svarīgāka darba par valsts budžeta konsolidāciju, kuras laikā ministru maiņa nav vēlama. To akcentē arī Silva Bendrāte, Rasma Kārkliņa un Lolita Čigāne. S. Bendrāte vēl piebilda, ka sabiedrībai joprojām neesot skaidrs, kas īsti bija ar policistu it kā apzagto mašīnu, kas ministrei bija pēdējais piliens (tiekot pārbaudīts, vai tas nav bijis inscenējums). «Šajā stāstā ir aisberga neredzamā daļa,» pieļāva deputāte. Dzintars Ābiķis domā, ka demisionējušās ministres statuss tomēr varētu apgrūtināt uzdevumu īstenošanu, jo var mazināt sistēmā strādājošo respektu pret L. Mūrnieci.
Iekšlietu ministrijas interneta mājaslapā ir teikts, ka L. Mūrniece apņēmusies īstenot pasākumus, kas paredzēti 2011. gada valsts budžeta grozījumos, nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību 16. martā un 9. maijā, vadīt sagatavošanās pasākumus iespējamajiem pavasara plūdiem un koordinēt plūdu novēršanas un seku likvidēšanas pasākumus. Ministrei būs jāatrod arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks no amata aizejošā Ainara Penča vietā. Viņa ir apņēmusies risināt problēmas uz Latvijas un Krievijas robežas, līdz 1. aprīlim nodrošinot Autotransporta inspekcijas funkciju pārņemšanu. Pabeidzamo darbu sarakstā ir vēl virkne uzdevumu.