liels un mazs, 2011
Juris Zvirgzdiņš savā jaunajā grāmatā stāsta par baltā degunradzēna Mufas ceļojumu no Eiropas ziemeļiem uz Āfriku, savu vecāku dzimteni. Mufa jau prot lasīt, ir bijis bibliotēkā, no aukstuma un karstuma viņš glābjas, ietinoties izlasītajās avīzēs. Un izlasītais viņam noder… kaujā! Ilustrators Reinis Pētersons ļaus bērniem saskatīt Mufas ceļu no Eiropas līdz Āfrikai.
Imants Lancmanis, Angelika Berči. Bertschy
Valters un Rapa, 2011
Darbs vēsta par talantīgo vācu arhitektu Paulu M. Berči (1840-1911), kurš, agrā jaunībā ieradies no Štrausbergas, dzīvojis un darbojies vairākās pilsētās Latvijā, no 1871. līdz 1902. gadam bijis Liepājas pilsētas arhitekts. Pēc Berči projektiem uzcelta jaunā, industriālā Liepāja. Nav daudz pilsētu, kurām viens cilvēks tik lielā mērā spējis uzlikt savas personības stila zīmogu. Bagātīgi ilustrētā grāmata lasāma vācu un latviešu valodā.
Maija Burima. Modernisma koncepti 20. gadsimta sākumā latviešu literatūrā
DU Komparatīvistikas institūts, 2011
Prof. Maijas Burimas pētījums sniedz pārskatu par modernisma literatūras aizmetņiem Latvijā. Grāmatas pirmajā daļā pamatots jēdziena «agrīnais modernisms» lietojums un sniegts pārskats par tā formālo un saturisko pazīmju izpausmēm XX gs. sākuma latviešu rakstniecībā. Otrā daļa veidota kā praktisks pētījums, kas raksturo agrīnā modernisma radītās izmaiņas atsevišķu literāro struktūru semantikā.
Marks Tangeits. Reklāmzeme
Jāņa Rozes apgāds, 2011
Britu žurnālists Marks Tangeits, kurš specializējies mārketinga un komunikācijas jautājumos, vērtē reklāmas vēsturi no starptautiska skatpunkta. Autors aizved lasītāju no Londonas uz Ņujorku, no Parīzes uz Milānu un jaunajiem tirgiem Austrumeiropā, Latīņamerikā un Āzijā. Digitālo mediju eksplozija un tradicionālās televīzijas skatīšanās paradumu maiņa draud pārveidot reklāmas būtību. Tangeits aplūko nozari plašākā perspektīvā, sniedzot ieskatu tās nākotnē. No angļu valodas tulkojusi Santa Sūna.
Māra Zālīte. Trīs drāmas
Karogs, 2011
Krājumā iekļautā Māras Zālītes dokumentālā drāma Lācis ir pirmais darbs latviešu literatūrā, kas aplūko rakstnieka Viļa Lāča personību bez padomju glamūra. Dramatiskajā poēmā Pērs Gints nav mājās autore definē mūslaiku problēmu - konfliktu starp dzīves reālijām un jābūtībām, kā arī konfliktu starp vārdiem un darbiem. Kamerspēli Margarēta var traktēt kā polemiku ar Raini, kurš pats savukārt polemizējis ar Gēti.