Andris Ušpelis
Mēs pat Latviju nevaram pieražot, nerunājot par ārzemēm, kur interesējam divos veidos: vai nu daudz un lēti, vai perfekti, tikai dažos eksemplāros. Latgales keramika galvenokārt ir vajadzīga mūsu pašu cilvēkiem. Ja meistars spēj izkurināt sešus septiņus cepļus, viņš gadā uztaisa ap 700 darbu. Noteikti ir daļa meistaru, kas nodod darbus salonos, taču pārsvarā peļņas avots ir gadatirgi, pilsētu svētki, podnieku dienas, darbnīcu apmeklējumi. Uzcenojums ir pārāk liels - meistars nelielu krūzīti tirgo par Ls 4, salona cena būs Ls 10.
Ināra Pleikšne
Rēzeknes dome
Latgales podniecība ir tā, ar ko varam lepoties un kas piesaista mūsu pilsētas sadarbības partnerus. Kā dāvanu no pilsētas vienmēr pasniedzam mūsu meistaru darinātos keramikas darbus. Vasarā no 9. līdz 16. jūlijam pirmo reizi notiks Rēzeknes novada dienas, tajās būs arī podniecībai veltīta diena - meistari demonstrēs, kā tiek virpoti darbi, kurinās cepli, būs izstādes visā novadā. Piedalāmies arī starptautiskās izstādēs.
Natālija Jansone
dizaina veikala Riija līdzīpašniece
Tā ir vērtība, kuru mums noteikti vajag sargāt un saglabāt. Man personīgi ļoti patīk tieši Latgales melnā keramika, kas ir kā radīta minimālisma interjeram. Burtiski ieaug tajā. Minimālisma iezīmju dēļ daudzi melno keramiku salīdzina ar japāņu keramiku, taču uzskatu, ka tā ir atšķirīga. Riija sadarbojas ar Podnīku skūlas meistaru Staņislavu Viļumu, kura darbi gan pie mums, gan citviet ir ļoti pieprasīti, ar Anatoliju Vituškinu no Griškānu ciema.
Imants Lancmanis
mākslinieks
Latgales keramiku vienmēr esmu uzlūkojis ar dziļām simpātijām, jo Latgale ir tā vieta Latvijā, kur patiesais, tautiskais un garīgais joprojām ir visdziļākajā līmenī. Uz mūsdienu patērētājsabiedrības vienveidīgā un banālā ietvara fona Latgales pods šķiet kā spirdzinājuma avots - bez uzspēles un dizainiskiem uzlabojumiem. Tautas māksla jebkurā zemē tiek piedāvāta tūristiem, diemžēl tajā brīdī tā pārmainās. Tūrists nopērk kādu podu, bet viņš to nejūt - nespēj iedziļināties attiecīgās tautas domāšanā. Pirms Otrā pasaules kara Latgales keramiķi saņēma diplomu izstādē Parīzē.