Jau nākamajā nedēļā vēlēšanu komisijai būs jāķeras pie darba, jo _Visu Latvijai!-_TB/LNNK ir izdevies savākt 10 000 parakstu par Satversmes grozījumiem, kas paredz pāreju uz mācībām latviešu valodā, un CVK būs jāizsludina vienas desmitās daļas pilsoņu parakstu vākšana.
CVK jaunā sastāva vēlēšanu iekļaušana Saeimas darba kārtībā pat pašiem kandidātiem bija negaidīta, jo sākotnēji bija plānots CVK vēlēt pēc nedēļas. Centrālajā vēlēšanu komisijā ir ievēlēts K. Kamradzis un Sigords Stradiņš (Vienotība), R. Olehno un Elizabete Krivcova (SC), Dzintra Kusiņa (ZZS), Inese Žurovska (PLL) un Ritvars Eglājs (VL!-TB/LNNK). Vislielākais atbalsts bija K. Kamradzim, par kuru nobalsoja 94 deputāti, bet vismazāk - 63 balsis - saņēma R. Eglājs. CVK ir priekšsēdis un astoņi locekļi, no kuriem vienu izraugās Augstākās Tiesas plēnums. A. Cimdars CVK vada kopš 1997. gada nogales. CVK sastāvs tiek apstiprināts uz četriem gadiem.
A. Cimdars, kuru Vienotība sākotnēji vēlējās nomainīt, bet vēlāk nosauca viņam darāmo darbu sarakstu, ir gatavs šīs vēlmes respektēt, cik tās ir atkarīgas no Centrālās vēlēšanu komisijas. Piemēram, lai ieviestu elektronisko balsošanu, vispirms savas darbs jāizdara valdības izveidotajai darba grupai un jāpieņem politisks lēmums. Tad jāsagatavo un jāpieņem likumi, kuru īstenošana jau būtu CVK kompetencē. Taču CVK nākamajās pašvaldību vēlēšanās plāno izmantot elektronisko balsu skaitīšanu, kas jau palīdzēja saskaitīt balsis Rojas un Mērsraga vēlēšanās. Tā ir ātrāka, drošāka un, pēc A. Cimdara domām, ar laiku varētu kļūt lētāka.
Tāpat ir iecerēts pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā izmēģināt elektronisko tiešsaistes reģistrācijas sistēmu. Tā ļautu nobalsot jebkurā vēlēšanu iecirknī savā pašvaldībā. A. Cimdars jau vairākkārt arī solījis gādāt, lai nevienam nerastos šaubas par vēlēšanu godīgu norisi un precīzu rezultātu apkopošanu. Viņš arī piekrīt, ka jādomā, kā nodrošināt, lai Saeimas vēlēšanās visiem būtu iespējams nobalsot.