Publikācijā M. Hodorkovskis raksta, ka Lielbritānijas koalīcijas valdībai, kas vēlas nogludināt pēdējo gadu saspīlētās attiecības starp Londonu un Maskavu, jāizvirza Kremlim «principiāli nosacījumi», ka tas nostiprinās Krievijas demokrātiskās vērtības, cilvēktiesību ievērošanu, tiesu varas neatkarību un cīnīsies pret korupciju. «Man kā Krievijas politieslodzītajam patiktu, ja Lielbritānija saprastu 150 miljonus spējīgu un talantīgu cilvēku, kuri meklē izeju no totalitārisma tumsas, lai nokļūtu brīvības gaismā,» domā M. Hodorkovskis. «Es vēlos ticēt un cerēt, ka, atjaunojot visaptverošas partnerattiecības ar Krieviju, D. Kamerons un britu tauta noteikti nostāsies demokrātijas pusē.
Rakstā viņš arī atgādina, ka ir zināmākais Krievijas politizētās tiesu sistēmas upuris. «Krievija joprojām ir autoritāra valsts ar neizmērojami augstu korupcijas līmeni. Pretstatā Lielbritānijai Krievijā vienlīdzība likuma priekšā un neatkarīga tiesu sistēma nepastāv. Mans personīgais liktenis ir redzamākais pierādījums šiem apgalvojumiem.»
D. Kamerons apliecinājis, ka vēlas uzlabot Lielbritānijas un Krievijas attiecības, kas kļuva saspīlētas premjera Gordona Brauna valdīšanas laikā, jo Londona apsūdzēja Krievijas specdienestus Kremļa kritiķa Aleksandra Litviņenko noindēšanā un atteicās izdot Maskavai vairākus tai neērtus cilvēkus, piemēram, bijušo mediju magnātu Borisu Berezovski. Visticamāk, jaunā britu valdība veidos pragmatiskākas, vairāk ekonomiskās interesēs balstītas attiecības ar Krieviju.