Krišjānis Krustiņš,
Var saprast, ka ugunsdzēšanas režīmā ir bijis grūti veikt nopietnas reformas, tā vietā dodot priekšroku «lineārai» izdevumu griešanai. Liels tēriņu samazinājums bija pat nepieciešams, lai veicinātu algu samērību un konkurētspējas atjaunošanu. Taču ir jābeidz tīksmināties par to, cik labs piemērs esam citām valstīm, un jāveic būtiskas reformas, lai Latvija izkļūtu no ES nabadzīgāko valstu apakšgala.
Neseno demogrāfisko rādītāju gaismā īpaši slikti jāvērtē valdības nespēja pasargāt pabalstus bērniem un jaunajiem vecākiem. Vēl sliktāk ir, ka valdība neko nedara, lai apturētu latviešu tautas izmiršanu.
Skaidrs, ka līdz Lieldienām būs grūti izstrādāt kvalitatīvus priekšlikumus, kas ļautu ietaupīt 50 miljonus latu, tomēr nekas nebūtu sliktāk, kā vēl vairāk apcirpt sociālo sfēru vai atkal mainīt nodokļu sistēmu. Vissvarīgāk ir jau šogad sākt būtiskas reformas, kas ļautu vairāk ietaupīt nākamgad. Īpaši jāuzsver nepieciešamība reformēt lielu daļu Latvijas augstskolu, kuru ir par daudz un kuru piedāvātā izglītība lielākoties ir bezvērtīga.