«Vajag, lai tādi pasākumi kā Jaunais vilnis notiktu visa gada garumā. Jāsakārto Dzintaru koncertzāle, jābūvē jaunas gan Jūrmalā, gan Rīgā, kā arī nepieciešamas jaunas, modernas viesnīcas ar 1000-1500 vietām,» stāstīja A. Šlesers un aicināja piesaistīt investīcijas, izmantojot I. Krutoja un Raimonda Paula vārdu. Paredzēts arī piesaistīt ASV nekustamo īpašumu magnātu Donaldu Trampu, kurš jau izrādījis interesi par šo ieceri. Projektu realizācijai esot jāsākas nākamgad.
«Šlesera kungs par kompleksu un viesnīcu tēmu runāja arī sakarā ar lidostas attīstību un citiem projektiem Rīgā un tās apkārtnē,» skeptisks ir Latio vadītājs Edgars Šīns. Tomēr viņš atzīst: ja izdotos kaut daļu no šīs ieceres realizēt, tas būtu vērtīgs pienesums tautsaimniecībai. Investīciju baņķieris Ģirts Rungainis uzskata, ka Latvijai ir potenciāls izmantot bijušā padomju bloka valstu cilvēku nostalģiju un tas ir jādara. Līdzīgi domā Arco Real Estate padomes priekšsēdētājs Viktors Savins. «Ja izdosies piesaistīt investorus un uzbūvēt, tad jau atmaksāsies. Tam, kurš domā, ka tas nav iespējams, labāk tomēr nejaukties to darbā, kuri kaut ko dara.»
Viņš gan nepiekrīt, ka par investīcijām jāpiešķir pilsonība: «Ja ir ieviesti kādi standarti, kā valodas un vēstures zināšanas, tad tos tomēr nevajadzētu mainīt. Dot pilsonību tikai par to, ka esi labs uzņēmējs, ir pārsteidzīgi.» Edgars Šīns uzskata, ka pilsonības piešķiršana ir politizēts jautājums, taču redz ieguvumus no esošās sistēmas, kas investoriem ļauj iegūt uzturēšanās atļauju: «Īpašumu vērtība Rīgas centrā un Jūrmalā cēlusies par 20-30 procentiem, kas daudzām ģimenēm ļāvis pārvarēt grūtības.»
Jūrmalas aizsardzības biedrības aktīviste Anna Žīgure uzskata, ka pilsonības piešķiršana I. Krutojam neatkarīgi no viņa sniegtā finansējuma nav pieļaujama, jo tā būtu tirgošanās ar pilsonību. Pretēju viedokli pauž akciju sabiedrības Diena kontrolpaketes turētājs uzņēmējs Viesturs Koziols: «Latvijai katastrofāli trūkst harismātisku līderu un turīgu cilvēku - jo vairāk būs šādu cilvēku, jo arī pārējie dzīvos labāk. Igors Krutojs šo gadu laikā ir parādījis, ka viņš ne tikai investē naudu, bet pret Latvijas valsti, īpaši Jūrmalu, izturas ar lielām simpātijām.» Viņš uzskata ka I. Krutojs pilsonību pelnījis vairāk nekā daži labi sportisti, kuri uz viņiem liktās cerības nemaz nepiepilda: «Pat daudz turīgākas valstis par Latviju, piemēram, Šveice, par katru tādu cilvēku cīnās.»
Ierosinājumu piešķirt pilsonību I. Krutojam A. Šlesers gan plānojot tikai pēc vēlēšanām. Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas vadītājs Visvaldis Lācis skaidro, ka pieteikumu izskatīs komisija, bet par pilsonības piešķiršanu balsos Saeima. Viņš pats gan par komponistu neko nezinot.