Jācer, ka šīs Saeimas deputāti ikdienas rutīnā tomēr atcerēsies, ka, pirmkārt un galvenokārt, viņi ir atbildīgi ne savas partijas, bet gan vēlētāju priekšā. 10. Saeimas deputātu kopums, «pateicoties» iepriekšējā parlamenta nepopularitātei, ir ieguvis pamatīgu handikapu. Viņiem ir kur augt, bet ir arī kur krist.
Ne velti šur tur jau parādījušies atgādinājumi, ka saskaņā ar 9. Saeimas laikā veiktajiem Satversmes grozījumiem tagad tautai ir tiesības atlaist Saeimu. Tautas nobalsošanu par parlamenta atlaišanu jau nākamruden vismaz teorētiski varēs ierosināt viena desmitā daļa vēlētāju. Turpmāk deputātiem allaž būs jāpatur prātā šī Satversmes norma, kas tajā tika iekļauta pērn - pēc 13. janvāra grautiņiem un tiem sekojošā Valsts prezidenta Valda Zatlera ultimāta.
Lai arī iecerētā valdības koalīcija, ko veidos Vienotība un Zaļo un Zemnieku savienība, baudīs 55 deputātu liela Saeimas vairākuma atbalstu, opozīcija būs enerģiska un spēcīga. Ārpus valdības atstātā Saskaņas centra līderi jau tagad neizslēdz iespēju, ka noteiktos apstākļos varētu rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu. Ņemot vērā, ka 2. oktobrī par šo politisko spēku nobalsoja vairāk nekā 250 tūkstoši vēlētāju, ir pamats uzskatīt, ka, mobilizējot savus atbalstītājus, Saskaņas centrs būtu spējīgs panākt pietiekamu atbalstu šāda referenduma notikšanai. Klusi opozicionāri droši vien nebūs arī Par labu Latviju!.
Tomēr viss ir valdošās koalīcijas rokās - tās varā ir pieņemt grūtus, bet nepieciešamus lēmumus un iemācīties runāt ar sabiedrību tai saprotamā valodā.