Rīgā +16 °C
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Nogurums laupīja cīņassparu

Visu spēli līdzvērtīgi cīnījušies ar Krievijas U-19 izlasi, Latvijas juniori pēdējās piecās minūtēs cieta sakāvi un piedzīvoja ceturto zaudējumu pasaules čempionātā pēc kārtas - 63:73. Kamēr planētas spēcīgākie juniori cīnīsies par godalgām, latviešiem jātiecas pēc devītās pozīcijas.

Pēc tam, kad Latvija otrdien piekāpās Polijai, Krievijas komandai bija iespēja vēl saglābt laukuma saimnieku izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, taču tā zaudēja Argentīnai. Krievijas basketbolistiem gan vēl saglabājās iespēja iespraukties apakšgrupas labāko skaitā, ja uzvarētu Latviju un Argentīna trešdien vēlu vakarā pārspētu Brazīliju.

Spēles sākumam varenu toni uzdeva Latvijas izlases snaiperi. Kaspars Vecvagars divreiz, Dāvis Bertāns un Jānis Timma pa reizei realizēja tālmetienus, panākot 12:2. Uzdotajam tonim pieskaņojās arī Arēnā Rīga sanākušie līdzjutēji, un, fanu atbalsta iedvesmoti, latvieši ceturtdaļas vidū panāca jau 21:10. Spēles turpinājumā gan pierādījās, ka uz tālmetieniem balstīts pārsvars ir ārkārtīgi slidens, jo pat vislabākie snaiperi kādreiz netrāpa. Pēc pirmajiem četriem precīzajiem «trejačiem» sekoja 1/11 turpinājumā. Pēc līderu došanās atpūsties precizitāte kliboja arī no tuvākām distancēm - 12 uzbrukumos pēc kārtas pretinieku grozs palika neieņemts - un 21:20 otrās ceturtdaļas sākumā jau bija jāuzskata par gana veiksmīgu rezultātu.

Pēc vadošo spēlētāju atgriešanās laukumā izdevās atkal pārņemt iniciatīvu. Lai arī sākotnējai precizitātei neizdevās pietuvoties, tā tika kompensēta ar aktīvu cīņu par atlēkušajām bumbām pie pretinieku groza. Nelielu pārsvaru izdevās noturēt līdz pat pēdējās ceturtdaļas sākumam, kad uzspīdēja līdz tam klusējušais Aleksandrs Varnakovs. Viņa tālmetieni ievadīja spēles lūzumu - ja līdz ceturtdaļas vidum vēl izdevās izrādīt pretestību, galotnē Krievijas izlase nospēlēja precīzāk un beigās sasniedza savu liekālo pārsvaru spēlē - 63:73.

«Atslābinājāmies, jo nebija vairs fiziskā spēka,» neveiksmīgo galotni skaidroja uzbrucējs Jānis Timma. «Meklējām iespējas uzbrukt no tālienes, jo nebija tās enerģijas, kas spēles sākumā, kad gājām pēc katras bumbas.» Timma norādīja, ka fiziskais nogurums pēc sešām spēlēm septiņās dienās liek par sevi manīt. Brīvā diena būs noderīga, taču arī turnīra turpinājums nebūs viegls.

Piektdien Arēnā Rīga pusfinālā par devīto vietu jāspēkojas ar Kanādu. Kalendārs tika precizēts pēc trešdienas vakara spēles, bet Latvija, visticamāk, spēlēs pulksten 12.15.