Kādu dienu satikās trīs paralēlu pasauļu sadarbības padome, kurā Finanšu ministrija rādīja citā realitātē dzīvojošajiem darba devēju un darba ņēmēju pārstāvjiem paveikto ēnu ekonomikas apkarošanas jomā. Sasniegumi prasās tikt uzrakstīti ar lieliem sarkaniem burtiem un piekārti pie sienas zelta rāmī: tiek apkopoti viedokļi un informācija, ir identificētas institūcijas, gaidām aktīvāku līdzdalību, tiek gatavotas normas, kas būtu sabiedrībai saprotamākas utt. Kad nu grandiozais ziņojums bija uzklausīts, triju pasauļu pārstāvji vienojās par nepieciešamību turpināt plānu pilnveidot.
Dienu pēc kontaktēšanās ar citas realitātes būtnēm Latvijas Darba devēju konfederācija, iztulkojusi sev saprotamā valodā ministrijas teikto, paziņoja par šī plāna neefektivitāti, taču darīja to ļoti maigi, lai neaizvainotu darbības imitatorus. Trūkstot konkrētu aktivitāšu un to rezultātā sasniedzamo kvantitatīvo rādītāju, kā arī skaidrības par atbildīgajām personām un plāna izpildes termiņiem. Paļaujoties uz dažādās pasaulēs dzīvojošo spriestspēju, tika minēti plāna efektivitāti iznīcinoši skaitļi, kas runā paši par sevi: 0,7% jeb 1063 nodokļu maksātāji veido virs 60% no kopējiem budžeta ieņēmumiem. Atliek vien minēt, kādās nesasniedzamās paralēlās pasaulēs mīt lielākā daļa pārējo 99,3% jeb 150799 juridiskās personas, kuru pienesums tai realitātei, kurā dzīvo un cīnās valsts budžeta veidotāji, ir tik šokējoši mazs.
Šodien, 6. decembrī, paredzēta tikai divu dažādās realitātēs dzīvojošo pārstāvju tikšanās - šoreiz bez darba ņēmēju klātbūtnes. Vai tas dod lielāku cerību, ka ekonomikas un finanšu ministri un uzņēmējus pārstāvošās organizācijas beidzot atradīs kopēju valodu? Viss atkarīgs no tā, kāds uzdevums bija dots sausu ciparu pasaulē mītošajiem ministriju darbiniekiem: rast veidu, kā sociālo partneru racionālos piedāvājumus iekļaut nākamā gada budžetā, vai atrast tiem formālas pretenzijas un meklēt iespējamās iebildes tiem Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras apkopotajiem ieteikumiem, kas vēl tikai tiks likti galdā sarunu laikā. Ja ministri izvēlēsies principā atraidīt konstruktīvus priekšlikumus, tad viņiem ir pēdējais laiks atgriezties atpakaļ citās realitātēs - banku vai tirdzniecības pasaulē.