Smidzinošs lietus
Sestdiena, 28. septembris
Sergejs, Svetlana, Lana

Piespieda viesus kļūd īties

Mērķtiecīga došanās uz vārtiem deva vēlamo rezultātu. Mājas spēļu sērijas pēdējā cīņā Rīgas Dinamo ar 4:1 pārspēja principiālo pretinieku un tuvāko sekotāju rietumu zonas turnīra tabulā Maskavas Spartak. Divi vārti Jāņa Sprukta rēķinā.

Svētku nedēļas noslēgumā un pēc ilgāka pārtraukuma Kontinentālajā hokeja līgā līdzjutēji paguva pamatīgi izbadēties pēc hokeja. Mačā ar Spartak brīvu vietu Arēnā Rīga tikpat kā nebija.

Cīņas pirmais periods gan neko labu nevēstīja. Viesu komandas hokejisti itin ērti jutās dinamiešu aizsardzības zonā ne tikai tās divas reizes, kad uz noraidīto soliņa par dzīvi domāja Džeimijs Lundmarks, bet arī, esot skaitliskajā mazākumā, pamanījās pie Krisa Holta sargātajiem vārtiem iezvanīt brīdinājuma signālu.

Par laimi, tas tika sadzirdēts, un otrajā periodā laukumā varēja redzēt pavisam citu Rīgas Dinamo - apņēmīgu, aktīvu un koncentrējušos. Pirmajā periodā bez izdomas darbojošies Dinamo uzbrucēji otrajā spēles nogrieznī nekautrējās pieņemt neordinārus lēmumus, un tas atmaksājās. Mārtiņa Karsuma raidījumu pa Daniila Kudlajeva sargātajiem vārtiem pat bija grūti nosaukt par mērķtiecīgu metienu, drīzāk par ripas pabakstīšanu vārtu virzienā, cerot uz veiksmi. 20 gadu vecais Kudlajevs, kam šī bija tikai pirmā pilnā spēle KHL, metienam nebija gatavs, un ripa, vairākkārt atsitoties no Kudlajeva kājsargiem, atrada savu ceļu uz vārtiem.

Pēc neilga laika otros vārtus guvušais Sprukta trijnieks, saņēmis sev nepieciešamo pārliecības devu, atlikušajā spēles daļā pretiniekiem sagādāja vislielākās raizes, regulāri saasinot situāciju pie Kudlajeva vārtiem un tikpat kā nekad neatrodoties savā aizsardzības zonā.

Kamēr Dinamo vadības un galvenā trenera Pekas Rautikallio uzticības kredītam, kas piešķirts leģionāriem, neredz galu, tikmēr Juris Upītis turpina priecēt līdzjutējus un attaisnot sev dotās iespējas. Trijās spēlēs KHL Upītis guvis divus vārtus. Pēcspēles preses konferencē Rautakallio paslavēja Upīti par labu hokeja izpratni un atzina, ka viņa došanās līdzi komandai arī izbraukumā ir diezgan reāla, taču ko solīt soms atteicās.

«Sausā» gan neizdevās palikt, un vienu ripu viesi trešajā periodā prata iedabūt Holta vārtos, taču vairāk Dinamo mūris neļāva.

Ar šo uzvaru Rīgas Dinamo beidza piecu mājas spēļu sēriju, un nu jādodas tikpat garā izbraukuma tūrē. To sāks 23. novembrī viesos pret bijušā Dinamo galvenā trenera Juliusa Šuplera vadīto Maskavas CSKA. Jāsāk pakaļdzīšanās Severstaļ.