Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses sekretāre Sigita Pildava pastāstīja, ka sākotnējās liecības liecina, ka ap trijiem naktī kāds no kuģa darbiniekiem pamanījis, ka pasažieriem nepieejamā vietā aiz nožogojuma atrodas jaunietis. Darbinieks viņu mudinājis atgriezties uz klāja, taču jaunietis sācis bēguļot, slēpties un izvairīties no kuģa darbinieka, līdz beidzot uzrāpies uz glābšanas laivas, no kuras iekritis jūrā. Jaunieša uzvedība liecinājusi, ka viņš varētu būt alkohola reibumā. To apstiprina arī kuģa apsardzes darbinieku liecības. Viņi iepriekš vakara gaitā jaunieti pavadījuši uz viņa kajīti pēc tam, kad viņš reibumā uzmācies citiem pasažieriem.
1982. gadā dzimušais puisis ir no Ogres puses. Policija par notikušo informējusi viņa sievu. Pašlaik policija pārbauda sākotnējās liecības un ir ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamu nodarījumu pret personas veselību un dzīvību.
Pēc jaunieša iekrišanas jūrā prāmis tika apstādināts un sākta glābšana. Taču vērienīgā glābšanas operācija, kurā bija iesaistīti gan Latvijas, gan Igaunijas spēki, nedeva rezultātus, un jaunieti neizdevās atrast. Latvijas Krasta apsardze informēja, ka pulksten 2.42 prāmis izsludinājis trauksmi par cilvēka atrašanos aiz borta. Negadījums notika 40 jūras jūdžu (aptuveni 74 kilometri) no Ventspils, ziņo BNS. Pēc jūras pārmeklēšanas atrasta vienīgi glābšanas veste un riņķis. Ūdens temperatūra brīdī, kad jaunietis iekrita ūdenī, bija no plus diviem līdz plus četriem grādiem, un cilvēks šādos apstākļos var izdzīvot 40 minūtes. Tāpēc glābšanas darbus pārtrauca pulksten 7.50.
Līdzīgs gadījums notika 2006. gada augusta beigās, kad plkst. 20 no prāmja Regina Baltica pie Mērsraga jūrā iekrita 1980. gadā dzimis Lietuvas iedzīvotājs. Pēc aculiecinieku stāstītā, viņš pats esot pārlēcis pāri bortam. Arī tad iekritušā meklējumi beidzās nesekmīgi.