Pēc ZZS valdes sēdes A. Brigmaņa viedoklis bija vēl asāks - ar partneriem šī pozīcija neesot saskaņota un «tādā veidā» ZZS nevarot piekrist ne sociālo pabalstu, ne augstskolu reformai, kas Finanšu ministrijas ziņojumā bija minēti kā pirmie valsts budžeta konsolidācijas pasākumi. A. Brigmanis uzsvēra, ka «ministri nebija tiesīgi tādus lēmumus pieņemt». Koalīcijas sanāksmē ZZS panāca, ka dokuments tiek koriģēts.
Šodien finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) Briselē piedalīsies ES ekonomikas un finanšu ministru padomes sanāksmē, kurā iepazīstinās ar Latvijas nacionālo pozīciju, kurā iekļauta arī informācija par iecerētajām strukturālajām reformām, lai pēc starptautisko aizdevēju ieteikuma varētu konsolidēt 2011. gada valsts budžetu vēl par 50 miljoniem latu. Latvijas nacionālā pozīcija bija jāapstiprina ne tikai valdībā, bet Saeimas Eiropas lietu komisijā, kura piektdien kvoruma trūkuma dēļ lēmumu nevarēja pieņemt un pirmdien sasauca ārkārtas sēdi. Tā notika jau pēc diskusijas koalīcijā, no kuras premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) iznāca ar vēstījumu, ka partneri ir vienojušies par kompromisu. Pasākumu fiskālais efekts varētu būt ne tikai 2011., bet arī 2012. gadā.
Dokumentā bija minēti vairāki budžeta konsolidācijas pasākumi. Pret dažiem no tiem ZZS neiebilda - frakcija piekrita pasākumiem ēnu ekonomikas mazināšanā, valsts kapitāla pārvaldības reformai, kā arī kadastrālās vērtības metodikas pilnveidošanai un nekustamā īpašuma nodokļa reformai. ZZS iebildes bija galvenokārt pret sociālo pabalstu reformu un augstskolu reformu, par ko gan premjers V. Dombrovskis atgādināja, ka darba grupa šo reformu jau sākusi sagatavot iepriekšējās valdības laikā un šis darbs tiekot turpināts. Finanšu ministra preses sekretārs Aleksis Jarockis aģentūrai LETA ir atzinis, ka iespējamie pasākumi varētu ietvert arī sociālo pabalstu tālāku reformu, paredzot bezdarbnieku pabalsta izmaksas ilguma noteikšanu visām personām neatkarīgi no apdrošināšanas stāža līdz sešiem mēnešiem, kā arī slimības pabalsta izmaksas ilguma vai apjoma samazināšanu.
Eiropas lietu komisijas sēdē ZZS deputāts Staņislavs Šķesters vispirms aicināja konsolidācijas pasākumu sarakstā neminēt konkrētas reformas, savukārt Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Viņķele (Vienotība) norādīja, ka «valsts savas apņemšanās nevar izlaist». Starptautiskie aizdevēji esot minējuši konkrētas jomas, kurās viņi vēlētos redzēt reformas un kurās tās jau ir sāktas. Eiropas lietu komisija apstiprināja dokumentu, kurā kā pirmā pēc ZZS ieteikuma būs minēta ēnu ekonomikas mazināšana, tad valsts kapitāla pārvaldības reforma, kadastrālās reformas pilnveidošana un tikai kā ceturtais punkts ierakstīta sākto strukturālo reformu turpināšana - tajā skaitā valsts pārvaldē.