Čehijas Valsts lauksaimniecības un pārtikas inspekcija steidzamības kārtā izdevusi rīkojumu izņemt no veikaliem Aquila Aqualinea minerālūdeni. Tā ražotājfirma Karlovarske mineralni vody jau izņēmusi no tirdzniecības tīkliem 33 tūkstošus pudeļu minerālūdens un aicinājusi pircējus pārbaudīt, vai viņi nav iegādājušies ūdeni, kura derīguma termiņš ir 20.05.2012.
Francijā nedēļas nogalē mirusī sieviete, visticamāk, inficējusies, lietojot pārtikā salātus. Taču Francijā slimi ir vēl vairāki pacienti, kuri lietojuši uzturā dīgstus Begles atpūtas centrā netālu no Bordo. Izmeklētāji uzskata, ka sēklas varētu būt ievestas no britu firmas Thompson and Morgan bāzes Ipsvičā Lielbritānijā. Šī firma to kategoriski noliedz un apgalvo, ka baktērijas izplatības izcelsme jāmeklē Francijā.
Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs pagājušajā nedēļā nāca klajā ar pieļāvumu, ka bīstamās baktērijas izplatības Vācijā un Francijā avots ir inficētas sēklas, kas importētas no Ēģiptes 2009.-2010. gadā. Ēģiptes Lauksaimniecības ministrija to kategoriski noliedz.
Sākotnēji infekcija tika fiksēta Vācijas ziemeļos, un tika uzskatīts, ka vainojami ir no Spānijas ievestie gurķi. Pēc tam speciālisti pauda viedokli, ka bīstamās baktērijas izplatītas ar dīgstiem no kādas saimniecības Lejassaksijā.
Jūnija sākumā Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs arī paziņoja, ka cilvēku smago saslimšanu un pat nāvi izraisījis īpašs E. coli baktērijas paveids - tās mutācijas štamms, kas līdz šim nebija zināms un ir rezistents pret galvenajām antibiotikām.