Tas par 90% sakrītot ar to, ko vēlēšanu komisijas darbā iecerējis uzlabot arī A. Cimdars. Kandidāti darbam CVK un tās priekšsēža amatam frakcijām jāizvirza līdz 31. martam, A. Cimdaru sliecas atbalstīt arī _Saskaņas centrs_, kura pārstāvis Andrejs Klementjevs žurnālistiem sacīja - trīs lielāko politisko spēku atbalstīts kandidāts nodrošinātu arī lielāku sabiedrības uzticību CVK.
Pēc Vienotības tikšanās ar A. Cimdaru frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis turēja rokās lapiņu ar sešiem punktiem, kuru īstenošanai Vienotība tagad raudzīšoties līdzi. Daži no tiem ir Saeimas kompetencē, jo saistās ar izmaiņām likumā, piemēram, lai paredzētu, ka vēlētāju reģistrs tiek izmantots ne tikai pašvaldību un Eiropas Parlamenta, bet arī Saeimas vēlēšanās. Vienotība arī vēlas elektroniskās balsošanas sistēmas ieviešanu, kā arī, lai iecirkņos būtu vienādas vēlēšanu kastes. A. Cimdars atzina, ka lielākā daļa no politiķu ierosinājumiem sakrīt ar viņa paša iecerēm. CVK priekšsēdis tikai ir rezervēts pret ierosinājumu noteikt vēlēšanu komisiju locekļu rotāciju, kad cilvēki mainās iecirkņiem. Tas noteikti būtu diskutējams jautājums, vispirms šajā diskusijā iesaistot pašus vēlēšanu komisiju cilvēkus. Viņu pārvietošana varētu prasīt papildu izmaksas, kas saistītas ar ceļa izdevumiem, bet nenovērstu riskus par godīgu vēlēšanu norisi. A. Cimdars uzskata, ka tos drīzāk varētu novērst partiju novērotāji vēlēšanu iecirkņos.
A. Cimdars piekrīt, ka visā Latvijā valstij vajadzētu nodrošināt vienādas vēlēšanu kastes, kas varētu būt daļēji caurspīdīgas, jo pilnīgi caurredzamas nevarētu izmantot referendumos. Savukārt par balsošanas kabīnēm, viņaprāt, varētu gādāt pašvaldības. Ar Vienotības deputātiem CVK priekšsēdis vienojies uzlabot arī referendumu izsludināšanas procedūru. Deputāti nebija aizmirsuši, cik nepiemērotu dienu CVK izraudzījās referendumam par Aigara Kalvīša (TP) rosinātajiem drošības likumu grozījumiem, kuru publicēšanu apturēja Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tautas nobalsošana tika izsludināta 2007. gada 7. jūlijā, kad beidzās V. Vīķes-Freibergas pilnvaras amatā un daudzi jaunie pāri šo datumu bija izvēlējušies savai kāzu dienai. CVK varēja referendumu rīkot arī 30. jūnijā. To, ka šis datums ir neveiksmīgs, CVK konstatējusi tikai pēc tā noteikšanas, tagad skaidro A. Cimdars. Viņš atminas, ka 30. jūnijam arī bijusi pretestība, jo vēlēšanu komisijām ir jāstrādā 10 dienas iepriekš, un tad tas būtu jādara arī Jāņu dienās.