Vēlēšanu komisijā turpmāk vairs nebūs arī CVK priekšsēdētāja tagadējās vietnieces Kristīnes Kurzemnieces, kura CVK ir strādājusi kopš 1995. gada un ir ļoti pieredzējusi. Viņu darbam CVK allaž virzīja TB/LNNK, kam šajā Saeimā ir neliela pārstāvniecība, un tā vairs nevar pretendēt uz vadošu amatu.
Centrālajā vēlēšanu komisijā astoņus pārstāvjus izvirza Saeimas frakcijas, vienu - Augstākā tiesa. Šonedēļ beidzās termiņš, līdz kuram Saeimas frakcijām bija jānosauc savi cilvēki darbam CVK. Lielākās frakcijas Vienotība un Saskaņas centrs izvirzīja pa diviem kandidātiem, pārējās trīs frakcijas - pa vienam. Vienotība un Saskaņas centrs, visticamāk, arī deleģēs savus cilvēkus priekšsēža vietnieka un sekretāra vēlēšanām - šīs vadošās personas izvēlēsies jaunievēlētie komisijas locekļi. To, ka A. Cimdaram šis darbs jāturpina, pirmā paziņoja Zaļo un Zemnieku savienība, kam Vienotība sākotnēji iebilda, bet nespēja atrast profesionālāku kandidātu un piekāpās. Taču Vienotība izteica vairākus priekšlikumus, kā CVK darbību uzlabot, kas daļēji saskan ar A. Cimdara iecerēm.
No Vienotības darbam CVK ir izvirzīts S. Stradiņš un Kārlis Kamradzis, no SC - R. Olehno un Elizabete Krivcova. Zaļo un Zemnieku savienība darbam komisijā deleģē Dzintru Kusiņu, apvienība Par labu Latviju! - Inesi Žurovsku, Visu Latvijai!-TB/LNNK - Ritvaru Eglāju. Par CVK priekšsēdi un komisijas locekļiem Saeima balsos vienā no tuvākajām sēdēm. Jaunais CVK sastāvs parlamentam jāizraugās ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc jaunās Saeimas sanākšanas - tātad līdz 2. maijam. Tagad komisijā strādā Pēteris Dzalbe, kuru izvirzīja AT, pirms četriem gadiem ZZS nominētais Valdis Veinbergs, Anita Borševska (LPP/LC), Daina Medne (TP), Tatjana Feigmane (PCTVL), K. Kurzemniece, R. Olehno, S. Stradiņš, kā arī A. Cimdars, kurš kļuva par CVK priekšsēdi 1997. gada nogalē, kad viņš bija Demokrātiskās partijas Saimnieks izraudzīts pretendents šim amatam. Pēc katrām nākamajām vēlēšanām viņu nominēja kāda no vadošajām partijām, pirmo reizi viņš ir ZZS kandidāts.