-2017. gadam. Mērķi tajās esot piezemēti, un bērni vairāk nedzims, kamēr nemainīsies politiķu izpratne, ka ģimeņu atbalsta pasākumiem vajadzīga papildu krietni liela nauda. Demogrāfisko lietu padome, kurai būtu īpaši jāakcentē demogrāfijas jautājumi, dienas gaismu varētu skatīt ne ātrāk kā ap Lieldienām.
Kā stāsta Labklājības ministrijas (LM) sabiedrisko attiecību pārstāve Liene Užule, Demogrāfisko lietu padomes nolikums pirms nedēļas izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē, līdz 20. martam jāgaida atzinumi no iesaistītajām institūcijām. Padomes sastāvā paredzēts iekļaut virkni ministru, Saeimas komisiju pārstāvjus, LU Statistikas un demogrāfijas katedras pārstāvi, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta pārstāvi, kā arī vēl daudzus citus iesaistīto nozaru pārstāvjus. Labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) neoficiāli pārrunājusi ar premjeru Valdi Dombrovski jautājumu par padomes priekšsēdētāja amata uzņemšanos un ir saņēmusi atbalstu šādai idejai, saka L. Užule.
Līdztekus LM gatavo ģimenes valsts politikas pamatnostādņu rīcības plānu 2011.-2013. gadam, tas jāpabeidz līdz 1. maijam. Par topošo rīcības plānu diskusijas sākušās arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.
Uz jautājumu, kādi šajā plānā iecerētie pasākumi veicinās dzimstību, LM pārstāve atbild, ka, piemēram, atbalsta pasākumi laulību institūta stiprināšanai - plānots ieviest iespēju elektroniski pieteikt laulības reģistrēšanu dzimtsarakstu nodaļā. Arī ieceri paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojuma likmi par apgādībā esošu personu, paredzot, ka tās apmērs veido 50% no minimālās mēneša darba algas (100 latu pie esošās minimālās 200 latu algas) vai ieviest diferencētu IIN īstenošanas politiku. LM arī plāno rosināt, ka pašvaldības varētu izvērtēt iespēju pirkt pakalpojumu no privātā sektorā strādājošajiem vai attīstīt pašvaldībā aukļu dienesta pakalpojumu, kā arī īstenot mājokļa atbalsta politiku - nodrošināt mājokļa ilgtermiņa īres iespējas lielākam skaitam ģimenēm ar bērniem.