Bez atelpas
«Ilgi domājām, vai arī mums nesekot bobslejistu piemēram, kuri sezonas pirmajā pusē atteikušies no startēšanas Pasaules kausa izcīņā. Nosliecāmies tomēr braukt pēc pilnas programmas,» pēc Vankūveras olimpisko spēļu vicečempiona Martina Dukura teiktā, viņš ar brāli Tomasu, kurš Vankūverā bija ceturtais, arī apsvēruši domu līdz Jaungadam palikt Eiropā. Martins uzskaita iemeslus, kāpēc bijis nepieciešams sezonu sākt aiz okeāna. «Turpinām sadarbību ar SIKA komandu. Nebūtu labi, ja mēs izkristu no aprites, jo SIKA pārtraukusi sadarbību ar vairākiem sportistiem, turpretī mūsu idejas un darbība viņiem joprojām ir saistoša. Esam arī sagatavojuši divas jaunas kamanas, un tās vislabāk var notestēt tikai sacensību režīmā nopietnā konkurencē.»
Pirmie pie letes
Olimpiskais sudrabs Martinu nav iemidzinājis. Vēl februārī Vankūverā, kad nebija rimušas olimpiskās kaislības, uzzinājuši par kanādieša Džefa Peina nodomu karjerai pielikt punktu, brāļi Dukuri pārpirka slieču komplektus. «Pie letes ar Tomasu bijām pirmie. Ja reiz Džefs ir izcīnījis olimpisko medaļu, tad tehnika viņam nevar būt slikta. Pirkums bija svarīgs arī no tā viedokļa, ka Peina slieču komplekti netika konkurentiem.» Tikmēr pa jaunam sagatavotas divas kamanas, kuras olimpiskajā sezonā pilnībā neizdevās pārbaudīt. Abu brāļu olimpiskās kamanas paliks Siguldas darbnīcā. «Ir cerība, ka jaunās kamanas slīdēs labāk. Ja tomēr izrādīsies pretējais, tad sezonas otrajā pusē ir iespēja atgriezties pie olimpiskās tehnikas, lai gan nedomāju, ka tā būs jārīkojas. Ir doma ar jauno tehniku izbraukt visu sezonu.»
Jaunās kamanas Vistlerā nav patikušas FIBT Tehniskajai komisijai. Stāsta Tomass Dukurs. «Mūsu skeletoniem aptecētāji ir līmēti, nevis pieskrūvēti. Komisijas vadītājs pateica: OK šosezon brauciet, bet nākamgad tā vairs nevarēs. Mēs gan vēl cīnīsimies. Līmētās kamanas ir vēl vairāku valstu Krievijas, Slovēnijas, Jaunzēlandes, Šveices, Japānas un Itālijas sportistiem, tā kā ieviest aizliegumu nebūs nemaz tik viegli.»
Sadarbība ar Austrāliju
Jaunumi ir arī apkalpojošajā personālā. Oficiāli pārtraukta sadarbība ar treneri Matiasu Bīdemani, jo vācu speciālists parakstījis līgumu ar Austrālijas skeletona komandu. No šāda pavērsiena labumu varētu gūt arī Dukuri. «Ar austrāliešiem mums veidojas sadarbība. Viņi grib izmantot mūsu tehniku, un tā mēs varētu pārbaudīt vairākas jaunas idejas. Kopīgi būtu iespēja filmēt braucienus trasē, un gan jau Matiass arī turpmāk mums neliegs padomu trasē. Attiecības saglabājušās draudzīgas,» skaidro Martins. Jāņem vērā, ka Austrālijas skeletonisti tomēr nav Dukuru tiešie konkurenti. Martina un Tomasa treneris būs pazīstamais šveicietis SIKA koordinators Gregors Štēli.
Fiziskās sagatavotības treniņos brāļi vasarā ieklausījušies Krievijas bobsleja speciālista Semjona Makarova padomos, kuram ir divdesmit gadu trenera pieredze. Vasaras beigās sadarbība gan pārtrūkusi, jo Makarovu pārpirkuši Krievijas kamaniņnieki. «Viņi varēja maksāt vairāk,» tiešs ir Martins.
Vistlerā būs plusi
Treniņos Vistlerā Martinam atsevišķos braucienos bija pat labākais rezultāts. Cīnīties sola arī Tomass. «Izskatās, ka reālāk tikt uz pjedestāla ir Martinam, olimpiskajam čempionam kanādietim Džonam Montgomerijam, vācietim Frenkam Rommelam un britam Kristanam Bromlijai. Arī es esmu gatavs saasināt konkurenci. Būs interesanti. Treniņos bija pat mīnus 15 grādu un ātra trase. Sacensību laikā sola no 0 līdz +4 grādiem. Vajadzēs uztrāpīt uz pareizajām slidām.»