Uzstājoties ar runu, H. Klintone paziņoja, ka visām 56 EDSO dalībvalstīm jāpilda pienākumi, ko tās ir uzņēmušās, iestājoties šajā organizācijā. «Nepietiek ar to, ka valsts konstitūcija garantē preses brīvību, ja realitātē uz žurnālistiem izdara spiedienu vai pat uzbrūk,» viņu citē radio Amerikas balss.
H. Klintone aicināja atsākt sarunas, lai risinātu jautājumu par Moldovas separātisko Piedņestras reģionu un noregulētu Armēnijas un Azerbaidžānas strīdu par Kalnu Karabahu.
ASV valsts sekretāre nosodīja Krievijas rīcību, liedzot EDSO novērotājiem uzturēties Gruzijas separātiskajos reģionos Abhāzijā un Dienvidosetijā, kas pēc Maskavas un Tbilisi militārā konflikta 2008. gada vasarā faktiski nonākuši Kremļa kontrolē. «Mums ir jāatļauj šai organizācijai darīt savu darbu un jāatjauno pilnīga EDSO klātbūtne Gruzijā. Mēs arī pieprasām visām pusēm pilnībā ievērot 2008. gada augustā un septembrī pieņemtā pamiera nosacījumus,» sacīja H. Klintone.
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Krievija neatbalstīs EDSO deklarācijas, kurās būs minēts vārdu salikums «konflikts Gruzijā». Viņš paziņoja, ka tā saucamajās Ženēvas miera sarunās par miera noregulējumu Kaukāzā kā vienlīdzīgi dalībnieki blakus Gruzijai piedalās Dienvidosetija un Abhāzija, tādēļ nevarot būt runas par Gruzijas teritoriālo integritāti tās iepriekšējās robežās, vēsta NEWSru.
Brīdi iepriekš Francijas premjerministrs Fransuā Fijons aicināja starptautisko sabiedrību cienīt Gruzijas suverenitāti un teritoriālo integritāti, ar to domājot arī separātisko reģionu iekļaušanos Gruzijas robežās.