Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Favorītes sasniedz pusfinālu

Astotajam Vimbldonas tenisa čempionāta dāmu vienspēļu turnīra finālam strauji tuvojas pieckārtējā čempione amerikāniete Vīnesa Viljamsa, kura līdz pat pusfinālam pretiniecēm nav atdevusi ne setu.

Vecākā no māsām Viljamsām nevienā no sezonas pirmajiem diviem Grand Slam turnīriem Austrālijā un Francijā nepārvarēja pat trešo kārtu, taču Londonā viņa kārtējo reizi pierāda, ka uz zāliena seguma ir viena no galvenajām favorītēm.

Pusfinālā ar polieti Agnešku Radvansku Viljamsa pirmo geimu zaudēja tikai pie rezultāta 5:0. Pēc nelielas aizķeršanās otrā seta sākumā (pie savas serves neguva pat punktu - 0:2) Viljamsa sakāva pretinieci mača turpinājumā - 6:2. «Nevaru sūdzēties. Esmu Vimbldonas pusfinālā un vēlos tikt vēl tālāk,» ambīcijas neslēpj amerikāniete, kura var kļūt par pirmo tenisisti kopš leģendārās Štefijas Grāfas, kas Vimbldonā uzvarējusi trīs gadus pēc kārtas.

Lai iekļūtu finālā, Viljamsai ceturtdien jāpieveic pasaules ranga līdere krievieti Dināra Safina, kura tikai trešajā setā salauza vācu tīnes Sabīnes Lisicki pretestību. Otrā pusfinālā Vīnesas māsa Serēna cīnīsies ar citu Krievijas tenisisti Jeļenu Dementjevu.

Bijušo līderu sacensība

Kungu vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālu vēlā pirmdienas vakarā sasniedza mājinieku favorīts Endijs Marejs, kurš saspringtā cīņā ar 2:6, 6:3, 6:3, 5:7, 6:3 pārspēja šveicieti Staņislasu Vavrinku. Vimbldonas vēsturē mačs ieies kā visvēlāk pabeigtais. Spēlējot zem pārbīdāmā jumta radītā apgaismojuma, Marejs izšķirošo punktu guva plkst.22.38 pēc vietējā laika. «Nekad nebiju spēlējis uz zālāja seguma telpās. Tas bija ļoti, ļoti smagi, es daudz svīdu. Spēles beigās jutos tā, it kā būtu bijis vannā,» Marejs pauda neapmierinātību ar rīkotāju lēmumu spēli aizvadīt zem jumta.

Ceturtdaļfinālā laukumā dosies veseli četri bijušie pasaules ranga līderi. Vimbldonas favorīts Rodžers Federers (šobrīd 2.numurs) spēlēs ar horvātu milzi Ivo Karloviču, bet Huans Karloss Ferero (70.) spēlēs ar E.Mareju. Divu bijušo pasaules pirmo rakešu cīņā Leitons Hjūits (56.) mērosies spēkiem ar Endiju Rodiku (6.), bet pēdējo pusfinālistu savstarpējā cīņā noskaidros kādreizējais pasaules otrais numurs Tomijs Hāss (34.) un serbs Novāks Džokovičs.