Mājaslapas īpašnieks Vilis Bāliņš (ar segvārdu Pūkainais mākonītis) par šo faktu bija ļoti pārsteigts un sacīja, ka neesot aktīvs interneta lietotājs un pēdējo reizi savu mājaslapu aplūkojis vien pērn jūnijā. Policija skaidro, ka šādā gadījumā formāli pie atbildības nevar saukt nedz mājaslapas īpašnieku, nedz komentētāju, taču gadījums tomēr tikšot pārbaudīts.
Sazinoties ar mājaslapas uzturētāju Tomu Blūmu, kas pēc neformālas vienošanās ar tās īpašnieku ir atbildīgs par satura ievietošanu interneta vietnē, Diena noskaidroja, ka viņa pienākumos neietilpst komentāru rediģēšana jeb tā sauktā moderēšana.
«Principā par komentāra saturu atbildību uzņemas komentāra autors,» savu skaidrojumu par radušos situāciju sniedz Latvijas Interneta asociācijas pārstāve Agnese Kriķe. Viņa skaidro, ka lielākajām mājaslapām, kas piedāvā iespēju izteikt viedokli tās lasītājiem, ir iekšējās kārtības noteikumi, kas nosaka to, kādi komentāri ir dzēšami, bet kādi nav. Viņa norāda, ka nereti lielos interneta portālos ir algoti darbinieki, kas veic šo komentāru moderēšanu. Lai arī atbildīgs par komentāra vai pievienotās tiešsaistes saturu ir tās autors, tomēr dažkārt pie atbildības var saukt arī mājaslapas īpašnieku. «Gadījumā, ja mājaslapas īpašnieks pēc aizrādījuma nereaģē un komentāru neizdzēš, to var pastarpināti saukt pie atbildības,» informē A. Kriķe un piebilst, ka parasti tomēr tā nenotiekot, jo šādos gadījumos mājaslapu turētāji ir ļoti atsaucīgi.
«Publisko portālu administratīvais pienākums ir cenzēt saturu, taču formāli pie atbildības tos saukt nevaram,» atzīst Valsts policijas (VP) Preses un sabiedrisko attiecību inspektors Aigars Bērziņš un norāda, ka VP pārbaudīs šo gadījumu. Kā Dienai atklāja pārstāvis, VP nav atsevišķa centra, kas ir atbildīgs par šādiem vai līdzīgiem pārkāpumiem, taču, ja rodas kādas aizdomas, ikviens var ziņot VP. Kā efektīvāko informācijas nodošanas veidu viņš norāda rakstveida iesniegumu.