Šveicē labu izglītību ieguvušais, aptuveni 27 gadu vecais Kims Čen Uns šonedēļ saņēmis arī četrzvaigžņu ģenerāļa pakāpi, kā arī apstiprināts par Strādnieku partijas Centrālkomitejas locekli un Centrālās militārās komitejas priekšsēdētāja vietnieku. Pēdējais amats viņam dod lielu varu pār Ziemeļkorejas armiju, kas ar 1,2 miljoniem karavīru ir ceturtā lielākā pasaulē, vēsta AP.
Eksperti uzskata, ka tik lielas ietekmes iegūšana cilvēkam, kuram līdz šim nav bijusi nekāda politiskā un militārā pieredze, ir kas ārkārtējs pat Ziemeļkorejā. Tas tikai vedina domāt, ka tieši Kimam Čen Unam nākotnē paredzēta komunistiskās valsts vadoņa loma.
Viņa sagatavošana tai notiek strauji, jo kopš 2008. gada, kad Kims Čen Irs piedzīvoja infarktu, Ziemeļkorejas līdera veselība nav atgūta, tādēļ izteikti minējumi, ka viņš tuvākajos gados varētu nolikt savas pilnvaras. Ziemeļkorejas augstākās amatpersonas ir nobažījušās, ka pēkšņas vadoņa nāves gadījumā 24 miljonu iedzīvotāju lielajā kodolvalstī varētu sākties plaši nemieri, kas var novest pie komunistu režīma krišanas, tādēļ jau laikus tautai tiek parādīts nākamais iespējamais vadonis.
Kims Čen Uns var kļūt par trešo savas ģimenes pārstāvi, kas vadījis Ziemeļkoreju. No 1948. gada, kad valsts tika izveidota, līdz savai nāvei 1994. gadā Ziemeļkorejā valdīja viņa vectēvs Kims Ir Sens. Pēcāk varu pārmantoja Kims Čen Irs, kurš par sava tēva amata mantinieku tika pasludināts 1980. gadā notikušajā līdz šim pēdējā Strādnieku partijas saietā.
Ziemeļkorejas tuvākā sabiedrotā Ķīna apsveikusi Kimu Čen Iru ar «veiksmīgu partijas konferenci» un paziņojusi, ka arī turpmāk veidos stipras attiecības ar Phenjanu, neskatoties uz mainīgo starptautisko situāciju.
Savukārt ASV valsts sekretāres padomnieks Austrumāzijas jautājumos Kurts Kempbels sacīja, ka Vašingtona ļoti uzmanīgi seko līdzi notikumiem Ziemeļkorejā, tomēr pagaidām atturēsies izteikt pārsteidzīgus slēdzienus par pēdējiem notikumiem komunistiskajā valstī.