Lerija pievienošanās premjera svītai nav nejauša. Kaķis namā ieradies konkrētā nolūkā - izskaust žurku uzdzīvošanu vēsturiskajā namā. Grauzēji, kas apsēduši premjera rezidenci, sabiedrības uzmanības lokā nonāca pagājušajā mēnesī, kad kādas BBC tiešraides laikā gar nama durvīm aizskrēja liela melna žurka. Kopš šī atgadījuma nerimās runas, ka premjera rezidenci vajadzētu papildināt ar jaunu valsts oficiālo peļu ķērāju, jo 2007. gadā tur ieradusies kaķu dāma Sibilla, bet, nespējot iedzīvoties politiskā nama plašajos gaiteņos, viņa atgriezusies savā iepriekšējā dzīvesvietā.
Bezpajumtnieku runci Leriju atbildīgajam amatam ieteikuši Londonas Betersijas suņu un kaķu patversmē, kurā viņš nokļuvis janvāra sākumā. Dzīvnieka raksturs atbilstot premjera prasībām - runcis veikli ķer peles un ļoti labi saprotas ar cilvēkiem. Kā nekā Dauningstrītas desmitā nama kaķa pienākumos ietilpst arī viesu pieņemšana.
Ar iedzīvošanos jaunajos apstākļos, šķiet, Lerijam problēmu nebūs. Lai gan pirmajās naktīs nomedīto grauzēju skaits esot vienāds ar nulli, premjera pārstāvji norādījuši, ka kaķa aizraušanos ar dīvāna sildīšanu var skaidrot ar pirmo dienu biklumu un jaunās mītnes iepazīšanu.
Pirms Lerija ierašanās Dauningstrītā premjeram norādīts, ka cīņai ar grauzējiem daudzi izvēlas terjerus. Laikraksts The Telegraph citējis Leiboristu partijas līdera Eda Milibenda teikto: «Mēs pirksim terjeru un parādīsim žurkām, kurš te ir saimnieks.» Tomēr kaķi Dauningstrītas gaiteņos ir sena tradīcija. Turklāt naskākie peļu mednieki bijuši tieši tādi kā Lerijs - bezšķirnes īsspalvainie kaķi.
Īpašu uzmanību peļu junkuriem Lielbritānijas premjera namā pievērš kopš pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem. Taču Lerijam varētu būt grūti sacensties popularitātē ar Hamfriju, kurš namā ieradās 1989. gadā, kad tajā valdīja Mārgareta Tečere. Hamfrijs Dauningstrītu pameta 1997. gadā, tikai dažus mēnešus pēc Tonija Blēra nākšanas pie varas. Mediji notikušajā vainoja premjera sievu Šeriju, kurai slavenais četrkājis neesot paticis. Klīda pat baumas, ka kaķis esot nonāvēts. Tomēr T. Blērs uz šo ziņu reaģēja zibenīgi, uzaicinot presi pašu acīm pārliecināties par kaķa veselību. Nākamajā rītā laikrakstus rotāja Hamfrija foto. Runcis laimīgs gulšņāja uz iepriekšējās dienas laikrakstiem kāda rezidences darbinieka mājās. Hamfrijs citos medību laukos aizgāja 2006. gadā cienījamā 18 gadu vecumā.