«Likumā ir teikts, ka alga jānosaka pēc novērtējuma, bet šobrīd tā visiem tiesnešu palīgiem Rīgas Centra rajona tiesā ir vienāda - 407 lati bruto -, un nav svarīgi, vai tu esi strādājis vienu mēnesi vai desmit gadus,» norāda viens no «dumpiniekiem» Jānis Jaksons. Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (_Vienotība_) savukārt aizrāda, ka tiesu darbiniekiem algas jau palielinātas.
J. Jaksons uzsver, ka saskaņā ar VAS nosacījumiem tiesnešu palīgi ietilpst algu kategorijā, kurā maksimālā alga var būt 825 lati, bet reāli tā ir uz pusi mazāka. Viņš noliedz, ka tiesu darbinieku neapmierinātība būtu saistīta ar aizvainojumu, ka tiesneši saņēmuši algas pielikumu, bet palīgu algas palikušas nemainīgas. A. Štokenbergs Dienai gan aizrādīja, ka tiesu darbinieku vēstulēs esot atsauces uz tiesnešu algu nesamērīgumu, kas tagad ir pat piecreiz, dažiem pat desmitreiz lielākas nekā darbiniekiem. Jau rakstīts, ka pēc iekļaušanas VAS minimālā tiesneša alga ir 1157 lati, bet vidējais algas pieaugums ir 43%.
Ministrs arī uzsver, ka «ministrija iekšējiem resursiem atrada 500 000 latu - bija prognozējams, ka celsies PVN, un vismaz, lai noturētu pirktspēju, katram pielikām 20 latus». Viņš arī aizrādīja, ka realitātē tiesu darbinieki prasot nevis veselības apdrošināšanu, bet algas 400 līdz 500 latu apmērā: «Būsim godīgi - šobrīd mums nav tādas naudas. Katri simt lati mums izmaksātu 2,5 miljonus.»
Tiesu darbinieki devuši varasvīriem laiku līdz pirmajam martam, solot streikot, ja neredzēs pretimnākšanu. A. Štokenbergs atzina, ka katram ir tiesības streikot, bet aicināja cilvēkus būt reālistiem - grozījumi algās līdz pirmajam martam neesot iespējami. «Esmu tiesu administrācijai uzdevis atrast naudu, bet mēs labākajā gadījumā atradīsim miljonu - tas ir augstākais, ko varu iedomāties.» Lai solītu vairāk, būtu jārunā par tiesnešu algu samazināšanu.
Ministrs arī piebilda, ka no pavasara tiesas sēdes ierakstīs audioformātā, kas ļoti atvieglos darbu - vismaz tiesas sekretāriem - pieraksts vairs nebūs jāveic uz papīra.