Varbūt arī šis nav īstais vārds, lai raksturotu cilvēku attieksmi, jo tā ir diezgan negatīva pret visiem politiķiem ar apņemšanos lielu daļu no viņiem svītrot, taču uz vēlēšanām neiet arī nevarot.
Vairāki cilvēki gan nezināja, ka kandidāti, kurus viņi grasās svītrot, Rīgā nemaz nekandidē. Pēdējās dienās gan partijas pastiprināti izplata kandidātu sarakstus, kas tiek mesti arī pasta kastītēs. Pat ja vēlētājs būs izsvītrojis visus kandidātus, viņa balss būtu nodota par partiju, kuras listē šīs darbības būs veiktas. Ausma strādā valsts iestādē un dzīvo Ķengaragā, viņa savu izvēli balsta tikai uz vienu kritēriju - viņa balsos par sarakstu, kurā ir viņai personīgi pazīstams cilvēks, šajā gadījumā tā ir Zaļo un Zemnieku savienība.
Biruta Ruško ir pensionāre, bet savu balsi vēlas atdot par jaunajiem un enerģiskajiem, ar ko domājusi Pēdējo partiju. Tad viņa nosauc virkni politikā pazīstamu uzvārdu, kurus varā vairs negribētu redzēt. Arī miljonārus Saeimā nevajagot vēlēt, jo neesot ticības, ka viņi domāšot par tautu. B. Ruško arī nevar saprast, kā Ģirts Valdis Kristovskis un Ainārs Šlesers, kuri Rīgas domē ievēlēti uz četriem gadiem, to gatavojas pamest un iet uz Saeimu. Viņa tāpat kā vēl vairāki aptaujātie domā, ka deputātiem tomēr vajadzētu būt atsaucamiem, jo viņi pēc vēlēšanām aizmirstot savus solījumus. Dvīņu māmiņu Initu Diena sastapa Bolderājā. Viņa arī ir SC piekritēja, bet uz vēlēšanām neies, jo nav, kas bērnus pieskata.
Bolderājā dzīvo arī Nadežda, Ludmila un Ida, kas ir jau pensijā. Arī viņas balsot nevar, bet, ja varētu, atbalstītu Saskaņu. Viņas uz vienas rokas pirkstiem skaita, kuros mājas dzīvokļos dzīvo latvieši. «Mūs neaicina uz vēlēšanām, bet mēs esam par Latviju. Mūs neviens te neapbižo un ar latviešiem mēs labi sadzīvojam,» sacīja viena no kundzēm. Konstantīns strādā noliktavā, bet Aleksandrs - apsardzē. Viņš pat atceras, par ko balsojis iepriekš - par Labklājības partiju, kura šajās vēlēšanās nav pieteikta. Sergejam arī patīk reklāmās redzamais, bet uz Saeimu nekandidējošais Rīgas mērs Nils Ušakovs, «jo viņš ir Putina tipa politiķis». Dzintars Skarstāns bija teju vienīgais Bolderājā uzrunātais, kas noskaņots balsot par Vienotību «kā mazāko ļaunumu».
Vēlētāju informētības līmenis par vēlēšanās pieteiktajiem politiskajiem spēkiem ir atšķirīgs - vairāki cilvēki teic, ka viņiem savu rūpju gana un neesot laika interesēties par politiku. Šādos gadījumos izvēli palīdz izdarīt radi, kaimiņi vai pat viedokļu līderis darbavietā. Citiem atkal ģimenē katrs balsos par savu partiju. Bija arī tādi, kuri pēdējā mēnesī savu izvēli ir mainījuši - kāds makšķernieks, kurš negribēja teikt, kā viņu sauc, sākumā atbalstījis Vienotību, bet tagad - «izdomāju citu partiju - par Visu Latvijai! balsošu,» teica uzrunātais.