Čārlijs savu ciltskoku aktīvi sāka pētīt pirms apmēram sešiem gadiem, taču interese par to radās jau bērnībā, uzzinot, ka viens no ģimenes atzariem ASV ieradies no Rīgas. Tolaik tas viss šķitis ļoti noslēpumaini, jo nekādu kontaktu ar Latviju Čārlija ģimenei nebija. Pieaudzis, izmantojot brāļa Menas Universitātes kolēģa Jura Ubāna (Konrāda Ubāna dēla) palīdzību un internetā atrodamos resursus, Čārlijs konstatējis, ka viņa sencis Johans Karls Ludvigs Madauss bijis mākslinieks, kura darbi glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, savukārt vecvecvectēvs Jānis Rātminders bijis dzejnieks un skolotājs Rīgā. Nokļūt līdz XVIII gs. sākumam un 141 apzinātam ģimenes loceklim lielā mērā bijis iespējams, arī pateicoties brāļadēlam Īanam, kurš Čārliju ievilcis vietnē Geni.com, un šovasar iepazītajai Latvijas radiniecei Leldei Neimanei, ar kuras izpētīto ciltskoku šajā portālā nu varēja savienot savējo.
Lelde, kam Čārlijs izrādījās vecvecvecvecmāmiņas brāļa mazmazmazdēls, bija pirmā no Latvijas radiem, ko Čārlijs šovasar satika. Jau iepriekš viņš bija meklējis kontaktus Vecpiebalgā - Jāņa Rātmindera dzimtajā pusē -, taču pavediens atradās gluži nejauši, kad paziņa ieminējās, ka kādai viņas studiju laika draudzenei arī senčos bijuši Rātminderi. Draudzene izrādījās Leldes mamma Anda Ozola.
«Tas man daudz nozīmēja,» Čārlijs saka par satikšanos ar Latvijas radiem klātienē. «Es vairāk nekā piecus gadus biju meklējis informāciju, taču nebiju gaidījis, ka atradīšu radiniekus. Bija tik patīkami, ka viņi bija tik pretimnākoši. Tā ir spēcīga sajūta, kādas man iepriekš nav bijis, - ka tev ir saikne ar ģimenes pagātni.» Čārlijs stāsta, ka viņa tēvs izaudzis laikā, kad vācisks uzvārds un izcelsme neskanēja labi, tāpēc izvēlējies konsekventi norobežoties no vāciskajām saknēm, ko uz ASV bija atvedusi viņa vecāmāte. Tagad Čārlijs un viņa brāļa ģimene cenšas atgūt kaut ko no tolaik zudušā, un, šķiet, ar pašiem negaidītiem panākumiem.
Lai gan Čārlijs veido virtuālu ciltskoku internetā, viņš atzīst, ka vairāk viņu aizrauj stāsti par senču dzīvesveidu. Amerikāņiem dzimtas izpēti gan apgrūtinot tas, ka nācija ir mobila un bieži maina dzīvesvietas.