Stiprināsim latgaliešu valodu kā vēsturisku latviešu valodas paveidu.
Stiprināsim Dziesmu un deju svētku tradīcijas nepārtrauktību, atjaunojot mērķdotācijas pašvaldību amatiermākslas kolektīvu vadītāju darba samaksai atbilstoši budžeta iespējām.
Celsim kultūras jomas augstākās izglītības kvalitāti un starptautisko konkurētspēju, profesionālās izglītības kvalitāti un sasaisti ar darba tirgu, veicināsim profesionālās ievirzes izglītības pieejamību un paplašināsim piedāvājumu mūžizglītībai.
Nostiprināsim kvalitatīvu demokrātisko diskusiju telpu, precizējot valsts pasūtījumu sabiedriskajai televīzijai un radio.
Izstrādāsim likumu par sabiedriskajiem plašsaziņas līdzekļiem.
Ar likumu noteiksim pienācīgu raidlaiku elektronisko mediju skatāmākajā un klausāmākajā laikā programmām latviešu valodā.
Atbilstoši budžeta iespējām pakāpeniski atjaunosim Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējumu, to nosakot 15% apmērā no kultūras funkciju nodrošināšanai paredzētā finansējuma.
Nodrošināsim efektīvu, kvalitatīvu un sabiedrības vajadzībām atbilstošu bibliotēku sistēmas darbību. Līdz 2012. gadam pabeigsim Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecību.
Sekmēsim Latvijas kultūras iestāžu, t. sk. reģionālo daudzfunkcionālo centru un kultūrizglītības iestāžu, infrastruktūras uzlabošanu, īpaši reģionos.
Radīsim labvēlīgus apstākļus profesionālās mākslas izaugsmei un attīstībai, veicināsim profesionālās mākslas pieejamību Latvijas reģionos.
Veicināsim kultūras jomas radošā potenciāla pārnesi tautsaimniecībā, radošās industrijas attīstību, veicināsim kultūras un tūrisma nozaru sadarbību.
Izveidosim Latvijas Nacionālo arhīvu un nodrošināsim tajā uzkrāto dokumentu saglabāšanu un papildināšanu (t. sk. ar e-pārvaldes dokumentiem), uzturēsim un pilnveidosim Vienoto valsts arhīvu informācijas sistēmu.
Kultūras ministrija aicina sabiedrību līdz 22. novembrim sūtīt savus ierosinājumus par Deklarācijas rīcības plānu uz adresi [email protected].