Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

VEF iegūst priekšrocī bas

Laukuma priekšrocības jau Latvijas Basketbola līgas finālsērijas pirmajā spēlē zaudēja pamatturnīra uzvarētājs BK Ventspils, kas ar 70:79 piekāpās VEF Rīga komandai. Sērijā līdz četrām uzvarām otrā spēle trešdien pulksten 19.30 Arēnā Rīga.

Spēles sākumā Ventspils basketbolistu individuālie centieni uzbrukumā atdūrās ciešajā VEF Rīga aizsardzībā - sasteigti un no sarežģītām pozīcijām izdarīti metieni neveicināja precizitāti. Ventspilnieki to centās kompensēt ar aktīvu cīņu par atlēkušajām bumbām, kas bieži vien nodrošināja atkārtota uzbrukuma iespējas, tomēr pamazām un neizbēgami iniciatīvu pārņēma VEF Rīga basketbolisti. Ja pirmās ceturtdaļas laikā uz tablo sešas reizes bija neizšķirts, tad otrā perioda sākumā iegūto nelielo, taču gana komfortablo pārsvaru vefieši neatdeva līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum.

«Kontrolējām spēles gaitu, taču Ventspils visu laiku mums elpoja mugurā,» VEF Rīga galvenais treneris Ramūns Butauts pēc spēles norādīja, ka zaudēt modrību viņa padotie nevarēja atļauties ne uz brīdi. Ja rīdziniekiem aizsardzībā izdevās noturēt milzi Brendanu Hanteru, tad cits ventspilnieku leģionārs Vejinmi Efedžuku sāka atgādināt, par ko viņam pērn piešķīra finālsērijas vērtīgākā spēlētāja balvu. Ar efektīgiem caurgājieniem izdevās sapiņķerēt pretspēlētāju kājas un rokas, un, piepalīdzot Jānim Strēlniekam, viesus izdevās ne tikai noķert, bet arī panākt 62:61. Pēc tam gan BK Ventspils uzbrukums iestrēga līdz ar Hantera četriem pēc kārtas nerealizētajiem soda metieniem. «Mēs savas iespējas nerealizējām, viņi realizēja,» spēles izskaņu raksturoja ventspilnieku galvenais treneris Guntis Endzels. Kamēr mājinieki atkal nespēja bumbu nogādāt grozā, pa naglai BK Ventspils zārkā dzina vefieši - vispirms Bojans Bakičs no tālās distances, pēc tam arī Tailers Keins, Andrejs Šeļakovs un Kaspars Bērziņš no soda metiena līnijas.

«Spēle neizdevās, neizdarījām daudzas lietas, kā bijām norunājuši. Pievīla arī metienu precizitāte,» Endzels aicināja palūkoties statistikas ailēs. «Metienu procents mums ir diezgan bēdīgs.» Treneris gan nepārmeta spēlētājiem cīņasspara trūkumu, taču pirms atbildes spēles trešdien Rīgā gūta pamatīga viela pārdomām.