Taču ne tikai bijušie pašvaldību ministri Māris Kučinskis un Edgars Zalāns no apvienības Par labu Latviju!, bet arī Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis uz ministriju apvienošanu raugās ar neziņu, kas turpmāk gādās par reģionālo attīstību, jo šīs valdības redzējumu par to nevar atrast arī valdības deklarācijā. «Raimonds Vējonis ir labs vides ministrs, bet par lauku un reģionālo attīstību pašā valdībā nav skaidrības. Attīstības vīzijas valdību neinteresē. Tai ir viena vīzija - konsolidācija,» Saeimas sēdē sacīja bijušais pašvaldību ministrs Edgars Zalāns, kas arī bijušo ministru vārdā pateicās RAPLM ierēdņiem, uzteicot šo cilvēku darba prasmes un ieguldījumu attīstības vīziju sagatavošanā. Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis gan bijušo ministru uzstāšanās neuzskata par respektējamām, jo tieši šo cilvēku pārstāvētā Tautas partija īstenojusi novadu reformu pret vairāku pašvaldību gribu, lai īstenotu savas politiskās intereses un nostiprinātu varu konkrētās teritorijās. «Tagad beidzot ministrijas vadībā būs viens kārtīgs vīrs,» sacīja A. Brigmanis.
Abi PLL pārstāvji M. Kučinskis un E. Zalāns arī norādīja uz pretrunu ministrijas nosaukumā, kurā vides jēdziens ir sašaurināts līdz vides aizsardzībai, kas var nonākt pretrunā ar reģionālo attīstību. To Dienai uzsvēra arī LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis, atceroties, ka agrāk diskusija un kompromisu meklējumi notika valdībā starp diviem ministriem, bet tagad šis kompromiss būs jāatrod ministrijas iekšienē. R. Vējonis pēc apstiprināšanas jaunajā amatā solīja aizstāvēt pašvaldību intereses valdībā, līdz 1. maijam paredzētajā diskusijā tikt skaidrībā, vai Latvijā būs otrā līmeņa pašvaldības un kas notiks ar plānošanas reģioniem. R. Vējonis noskaņots arī raudzīties, kas notiek problemātiskajās pašvaldībās - vispirms jau Jūrmalā. Jau 19. janvārī ar R. Vējoni plāno tikties gan Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija, gan Latvijas Pašvaldību savienības dome.
RAPLM ēka Lāčplēša ielā netiek aizslēgta, un arī Vides ministrijas darbinieki turpinās strādāt savās līdzšinējās telpās Daugavmalā. Tur tāpat kā līdz šim būs arī R. Vējoņa darba kabinets. RAPLM telpās paliks tie darbinieki, kas savu amatu saglabās, un šeit arī turpmāk varēs sastapt Laimdotu Straujumu, kura būs valsts sekretāra vietniece. Darbu ministrijā zaudējuši 38 cilvēki, bet kopējais līdzekļu ietaupījums ir 1,2 miljoni latu, informēja R. Vējonis. Līdz šim RAPLM bija izvietota divās ēkās, taču pēc reorganizācijas darbs turpināsies tikai vienā no tām.
Pagaidām neviens arī neplāno ministrijas zālē no sienas noņemt bijušo ministru fotogaleriju, kuru aizsāka Ivars Gaters, - viņš amatā stājās 2003. gada sākumā un toreiz pārstāvēja premjera partiju Jaunais laiks. Pēc viņa ministriju ir vadījis arī Andrejs Radzēvičs, M. Kučinskis, Aigars Štokenbergs, E. Zalāns un Dagnija Staķe. Par atsevišķas ministrijas izveidošanu pēc Saeimas vēlēšanām 2002. gadā izšķīrās Jaunais laiks, kura pārstāvētā Vienotība arī nolēma šo ministriju likvidēt, uzskatot, ka savu galveno uzdevumu ministrija ir veikusi - Latvijā ir izveidotas novadu pašvaldības un pabeigta pašvaldību reforma. Līdz 2002. gadam pašvaldību jautājumi bija valsts ministru vai īpašo uzdevumu ministru, kā arī vides un reģionālās attīstības ministru kompetencē. Valda Dombrovska valdības lēmums faktiski nozīmē atgriešanos pie tā, kas reiz jau ir bijis, to Saeimas sēdē uzsvēra arī premjers. Viņam šķita, ka pirms balsojuma nav nepieciešams pārliecināt deputātus, «jo tie cilvēki, kuri ar Raimondu Vējoni ir strādājuši, jau pazīst viņu kā profesionālu kolēģi». »