Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Viens solis tuvāk Gag arinam

Neizmantotās vārtu gūšanas iespējas liedza pirmo reizi KHL čempionāta triju sezonu laikā apspēlēt Krievijas hokeja grandu Ufas Salavat Julajev. Rīgas Dinamo mājas spēlē zaudēja Salavat Julajev pagarinājumā ar 2:3. Rīdziniekiem vārtus guva Mārtiņš Karsums un Sandis Ozoliņš. Nākamā spēle piektdien ar Magņitogorskas Metallurg.

Dinamo galvenais treneris Juliuss Šuplers bija uzklausījis komandas vārtsargu treneri Sergeju Naumovu, kurš vēl pirms februāra pārtraukuma sacīja, ka beigu ciklu vajadzētu sākt ar Mikaelu Telkvistu vārtos. Iepriekšējā vakarā muzikālajā projektā ar Jāni Stībeli nodarbinātais Kriss Holts palika rezervē. Ar vārtsarga izvēli treneri nebija kļūdījušies, jo Telkvists vairākkārt apturēja Ufas vareno uzbrukuma mašīnu.

Mārtiņa Karsuma jau 4. minūtē iemestā ripa rīdziniekiem ļāva drošāk izmantot pretuzbrukumu taktiku, kas patiešām būtu bijusi efektīva, ja spēles turpmākajā gaitā tiktu izmantota kāda no daudzajām izdevībām, kad Salavat Julajev aizrāvās ar uzbrukumu mežģīņu pīšanu. Jānis Sprukts, Lauris Dārziņš un Juris Štāls nokļuva aci pret aci ar Ufas vārtsargu Eriku Ersbergu, taču ripa, kā pienākas, neuzgūla uz lāpstiņas vai arī Ufas «zviedrs» izrādījās pārāks.

Jau no spēles sākuma mājiniekiem problēmas sagādāja KHL čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Radulovs. Uz viņu pirmajā periodā Sandis Ozoliņš un Marks Hartigans nopelnīja divu minūšu noraidījumus, otrajā periodā Radulovs sāka kombināciju, pēc kuras Igors Grigorenko panāca 1:1, bet trešās trešdaļas sākumā Ufas līderis pats jau guva vārtus (2:2). Izšķirošajā vārtu guvumā papildlaikā savu meistarību jau apliecināja Salavat Julajev kapteinis Viktors Kozlovs: neviena netraucēts, aizlidoja līdz vārtu priekšai un eleganti apspēlēja Telkvistu.

Rīgas Dinamo pretinieki par atlikušajām divām ceļazīmēm uz Gagarina kausa izcīņu trešdien cīnījās ar mainīgām sekmēm. Ņižņijnovgorodas Torpedo ar 3:5 savā laukumā zaudēja Astanas Baris, kam vieta play-off jau ir garantēta, savukārt Minskas Dinamo prata apspēlēt Čeļabinskas Traktor (4:2), kam Austrumu konferencē labāko astoņniekā vairs neiespraukties. Tādējādi minskieši apsteidza Torpedo un pacēlās uz astoto vietu. Līdz regulārā čempionāta beigām palikušas divas spēļu kārtas.