A. Šlesers ir gatavs koalīcijā aicināt ikvienu - gan Saskaņas centru, gan _Vienotību_, kuras premjera kandidātu Valdi Dombrovski (JL) uzskata par vienīgo nopietno savu konkurentu. Pēc kopsapulces visi tās dalībnieki devās pie Brīvības pieminekļa, kur nolika gladiolas.
PLL līderis Guntis Ulmanis paziņoja, ka vienlaikus apvienība finanšu ministra postenim izvirza Tautas partijas priekšsēdi Andri Šķēli. Izšķiršanos par labu A. Šleseram viņa kolēģi pamatoja ar stingro mugurkaulu, enerģiju, pieredzi, kas gūta ne tikai politikā, bet arī uzņēmējdarbībā. A. Šķēle trīs reizes jau ir bijis valdības vadītājs un arī pauda atbalstu kolēģim. Kopsapulcē, kas notika Nacionālās operas jaunajā zālē, A. Šlesers izklāstīja savas domas arī par visiem pārējiem šā posteņa pretendentiem. Visu Latvijai! - TB/LNNK kandidāts «Roberts Zīle ir iesūnojis Briselē,» un diez vai gribēšot mainīt šo ērto dzīvi pret valdības vadītāja amatu, teica A. Šlesers. Arī politologs Jānis Ikstens un sociologs Aigars Freimanis Dienai pieļāva, ka R. Zīlem būtu grūti nomainīt komfortablo dzīvi Eiropas Parlamentā pret premjera amatu uz nenoteiktu laiku.
R. Zīle, lūgts to komentēt, Dienai teica, ka A. Šlesers ir ne tikai stipri pārvērtējis savas iespējas, bet arī maz ko saprot no Eiropas Parlamenta specifikas. Tagadējais valdības vadītājs V. Dombrovskis arī pirms tam bija EP deputāts. «Arī man kā ikvienam politiķim ir šāda politiskā ambīcija,» sacīja R. Zīle, kurš būtu gatavs vadīt valdību, apzinoties, ka tad arī ir jāpacīnās par iespējami labāku rezultātu vēlēšanās, lai var izveidot stabilu un ilgtspējīgu valdību.
Pagaidām socioloģiskajās aptaujās VL - TB/LNNK ir tikai nedaudz labākā situācijā nekā PLL. Aptauju līderi ir trīs - Saskaņas centrs, Vienotība un Zaļo un Zemnieku savienība. Taču A. Šlesers domā, ka arī ZZS premjera kandidāts Aivars Lembergs negribēšot atteikties no sakārtotās dzīves Ventspilī, lai uzņemtos valdības vadītāja pienākumus. «Paliek cilvēks, kuru es cienu un augstu vērtēju - Jānis Urbanovičs. Taču arī viņš nebūs premjers,» pavēstīja A. Šlesers, vēlāk žurnālistiem paskaidrojot, ka vienai partija - Saskaņas centram - nevarētu būt Rīgas mēra amats un vēl valdības vadītāja krēsls. Jāatgādina, ka Vienotība izvērsusi kampaņu, par V. Dombrovska galveno konkurentu pasludinot tieši J. Urbanoviču, it kā citu pretendentu vispār nebūtu.
A. Šlesers pozicionēšanos iepretim V. Dombrovskim iecerējis, uzsverot atšķirības attieksmē pret sarunām ar starptautiskajiem aizdevējiem. «Vēlētājiem būs jāizšķiras, vai latviešu tauta atbalsta starptautisko finanšu okupāciju, kurā mēs esam nonākuši - ja atbalsta, tad Valdim Dombrovskim ir jāturpina darbs». A. Šlesera mērķis esot nacionālo interešu aizstāvība, un tā dēļ «mēs iesim cauri sienām». Arī Dienas aptaujātie eksperti tagadējo premjeru V. Dombrovski uzskata par nopietnu pretendentu. Taču viņa izredzes palikt amatā arī pēc vēlēšanām būtu, ja Vienotība, tās tagadējie sabiedrotie valdībā ZZS un VL - TB/LNNK iegūtu vairākumu.
«Ja saspringums būs starp diviem kandidātiem - Valdi Dombrovski un Jāni Urbanoviču -, izredzes ir trešajam, un Šlesers tad ir reāls pretendents,» atzina sociologs A. Freimanis. Viņaprāt, «Lembergs kā sīks plēsonis sēž krūmos - ja situācija ļaus, izlēks ārā, bet kaujas laukā nenāks kā pirmais, viņš un Zīle ir vērotāji». J. Ikstenam ir grūti iedomāties, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers varētu nosaukt A. Lembergu, bet premjera vārdam esot jāizskan tieši no prezidenta mutes. Šķiet, A. Šlesers ir ielāgojis arī to, jo savā uzrunā cildināja Valsts prezidentu par viņa ieguldījumu iekšpolitikā, palīdzot valdībai. A. Šleseram ir enerģija un «viņam reāli gribas būt» par premjeru, teica politologs. Šīs īpašības varētu veicināt tuvošanos mērķim.