Dienas grāmata, 2011
Dramaturģes un teātra zinātnieces Evitas Sniedzes grāmata Leģendas par ilgām ir astoņi stāsti par vientulību, satikšanos un nesatikšanos - visu, kas ir un nav cilvēka un Radītāja spēkos. Dažas no tām tūkstoš versijām par pasaules parādību un cilvēku jūtu dabu, nenovēršamām likumībām un nemainīgām kļūdām. «Dramaturģe Evita Sniedze ar šīm savveida literārajām pasakām veiksmīgi turpina tradīciju, ko aizsākuši Valdis, Markess un Anna Sakse,» tā Normunds Naumanis.
Daina Lāce. Latvijas Mākslas akadēmijas ēka
LMA Mākslas vēstures institūts, 2011
Turpinot sākto sēriju Rīgas mākslas un arhitektūras pieminekļi, latviešu un angļu valodā izdots mākslas vēsturnieces Dainas Lāces izveidotais ceļvedis Latvijas Mākslas akadēmijas ēka. Tas iepazīstina ar arhitekta Vilhelma Bokslafa XX gadsimta sākumā projektētā nama būvvēsturi un plānojumu, palīdz saskatīt pagātnes mantojumu akadēmijas telpās un iepazīstina ar neogotisko formu valodu. Izdevums ilustrēts ar 48 vēsturiskiem un mūsdienu attēliem.
Prof. Juris Urtāns. Arheologu pētījumi Latvijā 2008/2009
Nordik, 2011
Krājumā Arheologu pētījumi Latvijā apkopota nozīmīgākā informācija par 2008. un 2009. gadā Latvijā veiktajiem arheoloģiskajiem lauka darbiem un to rezultātiem. Krājumu veido 54 zinātniskie raksti par vairāk nekā 90 objektu arheoloģisko izpēti, kas papildināti ar ilustrācijām un kopsavilkumu angļu valodā. Trīs no grāmatas četrām nodaļām saistītas ar noteiktu laikposmu arheoloģisko pieminekļu pētniecību, savukārt ceturtajā nodaļā ir apkopoti antropoloģiskie pētījumi.
Andress Ehins. Pakārtais ievārījums
Mansards, 2011
Tallinā dzimušā un Tartu Universitātē somugru valodas studējušā Andresa Ehina (1940) dzejā rodami mitoloģiski motīvi, Austrumu tautas literatūras klātbūtne. Neatņemama sastāvdaļa tajos ir spilgti paradoksi un negaidīti salīdzinājumi. Grāmatu Pakārtais ievārījums latviešu valodā atdzejojis Guntars Godiņš, bet noformējuma autore - māksliniece Evelīna Deičmane.
Ausma Cimdiņa, Deniss Hanovs. Latvija un latviskais
Zinātne, 2011
Rakstu krājums Latvija un latviskais (latviešu un angļu valodā) veltīts Latvijas valsts atjaunotnes 20 gadiem. Autori, humanitāro un mākslas zinātņu pārstāvji, pievērsušies specifiskai garīgās un intelektuālās dzīves jomai - idejām, tēliem un simboliem, kas kopš XX gadsimta sākuma formējuši nācijas un valsts ideoloģisko pamatu. Galvenais refleksijas avots krājumā ir literatūra, teātra māksla, reliģija, valoda un tās politika.