Grib noteikt paši
Vēstuli parakstījuši holdinga ARS prezidents Igors Krutojs un konkursa organizācijas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Šenkmans. Tajā teikts, ka pašvaldība bez saskaņošanas mainījusi koncertzāles izmantošanas noteikumus, nododot zāles apkalpošanu trešajām personām, kam konkursa rīkotāji nepiekrīt. «Mēs esam Jums pateicīgi, ka Jūs nolēmāt finansēt koncertzāles īri 25 000 latu apjomā, taču gadījumā, ja lēmums par koncertzāles apkalpošanas noteikumiem netiks mainīts, Organizācijas komiteja patur tiesības atdot Jums iztērētos līdzekļus, kā arī pieņemt lēmumu par atteikšanos no Jūrmalas pilsētas domes pozicionēšanas par konkursa rīkotājiem un ielūgumu piešķiršanas uz konkursa pasākumiem,» teikts vēstulē. Rīkotāji - kompānijas Dzintara disks un ARS - prasa tiesības patstāvīgi lemt par programmas sastādīšanu, reklāmu izvietošanu, VIP zonas ēdināšanas un apkalpošanas organizēšanu, caurlaižu režīma un apsardzes nodrošināšana, dekorāciju montāžu un demontāžu.
Vairākus gadus ilgušais strīds par tiesībām apkalpot Dzintaru koncertzāles VIP kafejnīcu ir galvenokārt starp diviem uzņēmumiem - SIA Priority, ko saista ar bijušā mēra Raimonda Munkevica interesēm, un SIA Wanda, kuras intereses pērn lobēja toreizējā Dzintaru koncertzāles valdes locekle Marija Vorobjova (šobrīd LPP/LC). Dzintaru koncertzāles ēdināšanas konkursa lieta pērn pasteidzināja R. Munkevica krišanu no mēra amata, jo M. Vorobjova nodeva atklātībai informāciju par R. Munkevica izdarīto spiedienu, lai konkursā par uzvarētāju apstiprinātu SIA Priority. Šobrīd R. Munkevics ir mēra padomnieks kultūras un sporta jautājumos, kura pārziņā ir arī norises Dzintaru koncertzālē, un spēkā ir līgums ar SIA Priority uz pieciem gadiem. R. Munkevics noraida savu saistību ar šo uzņēmumu, jo šos cilvēkus tikpat kā nepazīstot. Lursoft dati liecina, ka pērn SIA Priority īpašnieku vidū notika izmaiņas, šobrīd 52% daļu pieder SIA Accademia, kura pirms trim gadiem piederēja Gintai Kellei - uzņēmējai, kam joprojām pieder R. Munkevicam izteikti labvēlīgā laikraksta Jūrmalas Ziņas izdevēju SIA Aurum Media kontrolpakete. G. Kelle līdz pērnā gada jūlijam bija arī Priority valdes locekle. Taču Accademia vairākkārt mainījušies īpašnieki, un kopš 2010. gada uzņēmums pilnībā pieder Kristīnei Greņai. Pa 24% Priority daļu pieder Andrim Tionam un Ilgai Suhramendai-Vītolai.
Negrasās piekāpties
Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (LPP/LC) atzīst, ka strīds ir vienīgi par kafejnīcas pakalpojumiem VIP zonā, bet ne citiem vēstulē minētajiem pakalpojumiem. «Noteikumi visus šos gadus nav mainījušies, tā nav bijusi Jaunā viļņa organizatoru prerogatīva. Visus gadus Dzintaru koncertzāle ir slēgusi līgumu par ēdināšanu visā teritorijā. Nekas nav mainījies,» teica G. Truksnis. Tomēr gluži tā nav, jo vairākus gadus konkursa rezultāti tikuši apstrīdēti, un arī pērn konkursa laikā nebija spēkā neviens līgums par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu visā Dzintaru koncertzāles teritorijā uz visu sezonu, tāpēc Jaunā viļņa rīkotājiem bija tiesības izvēlēties sev tīkamu firmu, kas bija SIA Wanda. Šogad situācija atšķiras, līgums ir spēkā, un izvēles tiesību nav - jāizmanto SIA Priority pakalpojumi, ko uzņēmums sniedzis jau 2008. gadā. A. Tions apzinās, ka JV rīkotāji Priority negrib, taču atkāpties negrasās: «Mēs esam uzvarējuši, investējuši naudu sabiedriskās ēdināšanas infrastruktūras ierīkošanai. Notiek diezgan brutāls spiediens. Mēs paliksim, kur esam, un noteikti nepiekāpsimies. Nav runa par Jauno vilni, bet visu sezonu. Katram pasākumam ņemt savu firmu nav loģiski, jo tad Dzintaru koncertzālei par savu naudu jānodrošina visa infrastruktūra.» Arī R. Munkevics saka, ka nekas mainīts netiks, jo to nevarot izdarīt tīri tehniski - ja viena firma uzlikusi savas iekārtas, tās uz nedēļu nevar nomainīt.