Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Nopelnīja veiksmi

Balvā par vīrišķību uzvara. Pēc pretsāpju injekcijas saņemšanas laukumā devās vārtsargs Edgars Masaļskis, un Rīgas Dinamo ar 3:1 apspēlēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto HK MVD. Sērijā rezultāts 2:1 MVD labā. Sērijā līdz četrām uzvarām ceturtā spēle otrdien pulksten 19.30 Arēnā Rīga.

Komandas kapteiņa Sanda Ozoliņa iesaistīšanās kautiņā otrās spēles izskaņā tomēr nepalika bez sekām. Tā kā Sandim jau bija iekrāti «lielie» sodi, viņam pirmdienas spēli nācās izlaist un vēl samaksāt 30 000 Krievijas rubļu (ap 500 latu) naudas sodu. Iespējams, Ozoliņš būtu palicis malā arī veselības problēmu dēļ, jo svētdien viņam ārsti izdarīja savainotā elkoņa tīrīšanu.

Piecpadsmit minūtes pirms spēles sākuma arēnā ienāca vārtsargs Martins Pruseks, kuram pēc otrās spēles Piemaskavā kļuva slikti ar sirdi. Uz jautājumu - kā ar veselību, Martina žestu varēja iztulkot apmēram tā. «Ne īsti labi un arī ne slikti.» Pēc pretsāpju injekcijas saņemšanas vārtos stājās Edgars Masaļskis. Vārtsargu konsultants Sergejs Naumovs skaidroja, ka Edžam problēmas varot radīt kustības ar labo kāju, jo traumēta ir potīte.

Apzinoties situāciju pēdējā postenī, dinamieši darīja visu, lai vārtsargam būtu pēc iespējas mazāk darba. Viss bija labi līdz brīdim, kamēr mača arbitri strīdīgā situācijā 2+2 soda minūtes piešķīra Jēkabam Rēdliham. Izdarot plaukstas metienu, Jēkaba nūja aizskāra Konstantīna Volkova seju. Šāds pavērsiens, viesiem panākot līdzsvaru (1:1), radīja bažas par turpmāko spēles gaitu, taču otrajā periodā ar aktivitāti iniciatīvu nosargāja rīdzinieki. Mārtiņam Cipulim izdevās lieliskais metiens, beidzot savu roku vezuma vilkšanā pielika ar Marcels Hosa, apliecinot, ka uzbrucējiem pulveris vēl ir sauss. Tas priecē. Beidzot arī veiksme uzsmaidīja, jo, šķiet, tas bija Dieva pirksts, ka Metss Elisons netrāpīja tukšos vārtos.