Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Ventspils laimīgā roka

Veiksme saspringtajā galotnē BK Ventspils basketbolistiem nodrošināja uzvaru Latvijas čempionāta finālsērijas trešajā mačā ar Barons/LMT (78:77). Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2:1 ventspilnieku labā. Ceturtā spēle notiks ceturtdien plkst.19.40 sporta namā Daugava.

Trešajā mačā laukumā jau bija redzams īsts play-off basketbols - ar rezultāta svārstībām un nerimstošu spriedzi no pirmās līdz pēdējai minūtei. Bija jūtams, ka komandas aizlāpījušas pēdējos nelielos robiņus savās zināšanās par pretinieku stila īpatnībām, tāpēc daudzas tradicionālās sadarbības tika aprautas pusvārdā. Priekšroka bija tiem, kuri spēj pārsteigt ar individuāli un kolektīvi meistarīgiem stiķiem.

Šajā ziņā abām komandām bija ar ko palepoties. Barons/LMT cīņas ritmā ievilka komandas kapteiņa Armanda Šķēles individuālie gājieni. Taču drīz vien līderi ņēmās atbalstīt centra spēlētāji Mārtiņš Skirmants un Patriks Okafors, kuri revanšējās saviem pretspēlētājiem par piekāpšanos Rīgā. Arī Kaspars Bērziņš deva savu būtisku artavu - ja ne uzbrukumā, tad aizsardzībā noteikti.

Pretējā pusē ventspilnieki šoreiz neguva cerēto ražu no groza apakšas, toties lieliski nostrādāja mājinieku «tālšāvēja artilērija». Jura Umbraško pieci precīzie trīspunktnieki krietni palīdzēja turēt rezultātu līdzsvarā gan pirmajā, gan trešajā ceturtdaļā. Mareks Jurevičus savus četrus iemeta pēdējā desmitminūtē - ieskaitot izšķirošo trāpījumu 0,6 sekundes pirms beigām. Ar diviem precīziem raidījumiem viņus atbalstīja Jānis Strēlnieks. Uz 11 trīnīšiem Barons/LMT atbildēja tikai ar četriem...

Ventspilnieku veiksmei galotnē var būt izšķirošā lūzuma efekts - ja vien Barons/LMT ceturtdien nepierādīs pretējo. Slēptās rezerves ir: skat. statistiku. Jāliek tikai lietā.

Sērijā par trešo vietu otrdien plkst.18 Olimpiskajā centrā spēlēs ASK Rīga - VEF Rīga (2:0; cīņa rit līdz trim uzvarām).